Սեպտեմբերի 17-ին սպասվող իրադարձությունները
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Արմենպրես» պետական լրատվական գործակալությունը ներկայացնում է այսօր սպասվող իրադարձությունները:
Այսօր՝ սեպտեմբերի 17-ին, «Էներգետիկայի գիտահետազոտական ինստիտուտ»-ում պաշտոնապես կբացվի Հայաստանում առաջին ֆոտոմետրիկ լաբորատորիան:
ՀՀ հանրային խորհրդում կանցկացվի նիստ: Օրակարգում անշարժ գույքի շուկայի խնդիրներն են:
Կովկասի բնության հիմնադրամը կազմակերպում է այց «Արփի լիճ» ազգային պարկ, որտեղ կներկայացվեն պարկում իրականացվող աշխատանքները:
ԵՊՀ hայ բանասիրության ֆակուլտետի ճեմասրահում հանդիսավորությամբ կբացվի հայագետ, բան.գիտ. դոկտոր, պրոֆեսոր Հովհաննես Բարսեղյանի կիսանդրին:
Աստղագիտության օրվան ընդառաջ լրագրողների հետ կհանդիպի Բյուրականի աստղադիտարանի տնօրեն Արեգ Միքայելյանը: Նա կխոսի ոլորտի ձեռքբերումներից, խնդիրներից առաջիկա անելիքներից:
Հասարակական կառույցների ներկայացուցիչներն ու ոլորտի մասնագետները հրավիրված ասուլիսում կքննարկեն հունվարի 1-ից ավտոմեքենաների մաքսազերծման գնի բարձրացումն ու դրա հնարավոր ազդեցությունը տնտեսության վրա:

Мероприятия предстоящие 17 сентября
Сегодня, 17 сентября, в Научно-исследовательском институте энергетики состоится официальное открытие первой в Армении фотометрической лаборатории.
В Общественном совете Армении состоится заседание. В повестке дня - проблемы рынка недвижимости.
Фонд природы Кавказа организует посещение национального парка “Озеро Арпи”, будут представлены работы, осуществляемые в парке.
В фойе факультета армянской филологии ЕГУ состоится торжественное открытие бюста арменоведа, доктора филологических наук, профессора Ованеса Барсегяна.
В преддверии Дня астрономии с журналистами встретится директор Бюраканской обсерватории Арег Микаелян. Он расскажет о достижениях сферы, о предстоящих задачах.
Представители общественных структур и специалисты сферы на пресс-конференции обсудят предстоящее с 1 января повышение цен на растаможку автомобилей и его возможное влияние на экономику.