Ավտոմեքենան բախվել է ծառին և կողաշրջվել
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «911» ծառայություն սեպտեմբերի 16-ին, ժամը 05:59-ին տեղեկություն է հաղորդվել, որ Արագածոտնի մարզի Աշտարակ քաղաքի ԲԿ-ի մոտակայքում տեղի է ունեցել ՃՏՊ, կա տուժած. անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ ԱԻՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, դեպքի վայր է մեկնել ԱԻՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ:
Պարզվել է, որ Նարեկացի փողոցի թիվ 132 հասցեում «BMW» մակնիշի ավտոմեքենան (վարորդ՝ Դավիթ Զ., ծնված 1996 թ.) դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի հատվածից, բախվել ծառին և կողաշրջվել:

Автомобиль столкнулся с деревом и перевернулся
16-го сентября в 05:59 в службу “911”  поступила информация о том, что возле МЦ города Аштарак Арагацотнской области произошло ДТП: есть пострадавший, необходима помощь спасателей. Как сообщили «Арменпресс» в управлении по связям с общественностью и СМИ МЧС РА, на место выехал боевой расчет пожарно-спасательного отряда областного спасательного управления СС МЧС РА.
Выяснилось, что на улице Нарекаци 132 автомобиль марки “BMW” (водитель Давид З. 1996 г.р.) выехал за пределы проезжей части дороги, врезался в дерево и перевернулся.
Водитель гражданами был доставлен в медицинский центр Аштарака, где он отказался от медицинской помощи.