Գրանցվել է խոտածածկ տարածքներում բռնկված 29 հրդեհ
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱԻՆ ՓԾ Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնում սեպտեմբերի 15-ին 15 ահազանգ է ստացվել հանրապետության տարբեր խոտածածկ տարածքներում բռնկված մոտ 200 քմ և ավել տարածք ընդգրկող հրդեհների վերաբերյալ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ ԱԻՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Երևանի (Նուբարաշեն վարչական շրջանում՝ 3000 քմ, Ավան վարչական շրջանում՝ 400 քմ, Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանում՝ 200 քմ,)
Արագածոտնի մարզի Սասունիկ գյուղում՝ 1000 քմ,
Արարատի մարզի Նոր Կյուրին գյուղում՝ 3000 քմ, Վեդի-Արարատ ավտոճանապարհին՝ 1200 քմ,
Արմավիրի մարզի Մրգաստան գյուղում՝ 5 հա ցորենի հնձած արտ,
Կոտայքի մարզի Եղվարդ քաղաքում՝ 800 քմ, Առինջ գյուղում՝ 1500 քմ, Քանաքեռավան գյուղում՝ 1500 քմ, 300 քմ, Նոր Գեղի գյուղում՝ 200 քմ,

Зарегистрировано 29 пожаров на травяных участках
15 сентября в Национальный центр кризисного управления СС МЧС Армении поступило 15 сообщений о пожарах, охватывающих около 200 кв / м и более, вспыхнувших на разных травяных участках республики. Об этом «Арменпресс» сообщили в управлении по информации и связям с общественностью МЧС Армении.
В Ереване, в административном районе Нубарашен - 3000 кв / м, в административном районе Аван - 400 кв / м, в административном районе Канакер-Зейтун - 200 кв / м
В селе Сасуник Арагацотнской области - 1000 кв / м
В селе Нор Кюрин Араратской области - 3000 кв / м, на автодороге Веди – Арарат - 1200 кв / м
В селе Мргастан Армавирской области - 5 га поля скошенного зерна
В городе Егвард Котайкской области - 800 кв / м, в селе Ариндж - 1500 кв / м, в селе Канакераван -1500 кв / м, в селе Нор Гехи - 200 кв / м