Ֆինլանդիա-Հայաստան խաղի տոմսերն արդեն վաճառքում են
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հոկտեմբերի 15-ին` Ֆինլանդիայի Տուրկու քաղաքի «Վերիտաս» մարզադաշտում, կկայանա Եվրոպայի 2020 թ. առաջնության ընտրական փուլի J խմբի ութերորդ տուրի Ֆինլանդիա-Հայաստան հանդիպումը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայից, Ֆինլանդիայի ֆուտբոլի ասոցիացիան արդեն հրապարակել է տոմսերի վաճառքի հետ կապված բոլոր մանրամասները: Հայաստանի հավաքականի երկրպագուները կարող են ձեռք բերել տոմսերը հետևյալ կայքից:
Միայն Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիություն, ինչպես նաև հայկական անձնագիր կամ ID քարտ ունեցող անձինք կարող են գնել այս տոմսերը:
Գրանցվելուց հետո յուրաքանչյուր օգտատեր կունենա 9,5 րոպե տոմսի պատվերն իրականացնելու համար: Հայկական կողմին հատկացվել է «Վերիտաս» մարզադաշտի O տրիբունայի O սեկցիան: Տոմսերի արժեքն է 33 եվրո: Տոմսերի վաճառքը կիրականացվի մինչև սեպտեմբերի 24-ը: Դրանք հնարավոր կլինի առձեռն ստանալ «Վերիտաս» մարզադաշտի տոմսարկղերից:

Билеты на матч Финляндия - Армения уже в продаже
15 октября на стадионе “Веритас” в финском городе Турку состоится матч Финляндия - Армения 8-го тура отборочного турнира Чемпионата Европы 2020 года. Как сообщили Арменпресс в Федерации футбола Армении, Футбольная ассоциация Финляндии уже опубликовала все подробности, связанные с продажей билетов. Болельщики сборной Армении могут приобрести билеты на следующем сайте:
Билеты могут приобрести лишь лица, имеющие гражданство Республики Армения, а также армянский паспорт или идентификационную карту РА.
После регистрации каждому пользователю будет предоставлено 9,5 минут для заказа билета. Армянским болельщикам предоставлена секция “О” трибуны  “О” стадиона “Веритас”. Стоимость билетов - 33 евро. Билеты будут продаваться до 24 сентября. Их в руки можно будет получить в кассах стадиона “Веритас”.