ՀՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղարը ներկայացրեց Արցախի նախագահի հետ հանդիպման մանրամասները
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանի հետ հանդիպման ընթացքում քննարկել է ռազմավարական ենթակառուցվածքների զարգացման և անվտանգության մակարդակի բարձրացման խնդիրները: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին Արցախում լրագրողների հետ զրույցում ասաց Արմեն Գրիգորյանը:
«Շարունակական մենք քննարկում ենք մեր ռազմավարական ենթակառուցվածքների զարգացումը, ինչպես նաև անվտանգության մակարդակի բարձրացումը: ՀՀ կառավարության օրակարգում է ռազմավարական ենթակառուցվածքների զարգացումը: Այս բնույթի քննարկումներ են եղել: Մենք շարունակական քննարկում ենք, թե ինչպես կարող ենք բարելավել և մեր սոցիալ-տնտեսական իրավիճակը, ինչպես նաև ռազմավարական ենթակառուցվածքներում ներդրումները»,- ասաց Գրիգորյանը:
Արմեն Գրիգորյանը նշեց, որ Արցախի նախագահի հետ հանդիպման ընթացքում սպասվող ընտրությունների մասին որևէ քննարկում չի եղել:

Секретарь Совбеза РА представил подробности встречи с президентом Арцаха
В ходе встречи с президентом Арцаха Бако Саакяном секретарь Совета безопасности РА Армен Григорян обсудил вопросы развития стратегических инфраструктур и повышения уровня безопасности.
Как  передает Арменпресс,  об этом Армен Григорян сказал в беседе с журналистами в Арцахе.
«Мы регулярно  обсуждаем развитие нашей стратегической инфраструктуры, а также повышение уровня безопасности. Развитие стратегических инфраструктур стоит на повестке дня правительства РА.  Дискуссии были такого рода. Мы постоянно обсуждаем, как мы можем улучшить наше социально-экономическое положение, а также инвестициив стратегическую инфраструктуру», - сказал Григорян.
Армен Григорян отметил, что во время встречи с президентом Арцаха не было никаких  обсуждений предстоящих выборов.