Դատախազությունն ուսումնասիրում է Պողոս Պողոսյանի սպանության վերաբերյալ բրիտանացու պատմածները
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Դատախազությունը ուսումնասիրում է 18 տարի առաջ Պողոս Պողոսյանի սպանության վերաբերյալ բրիտանացի Սթիվեն Նյուտոնի պատմածները  լրատվամիջոցներին:  Այս մասին «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում ասաց ՀՀ գլխավոր դատախազության հանրային կապերի բաժնի պետ Արևիկ Խաչատրյանը:
Նյուտոնը լրատվամիջոցներին պատմել է, որ ականատես է եղել, թե ինչպես է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի թիկնազորը  «Առագաստ» սրճարանի զուգարանում դաժանաբար ծեծելով սպանել Պողոս Պողոսյանին:
Նա նշել է, որ 2001 թվականին դատավոր Մնացական Մարտիրոսյանի նախագահած դատարանը որոշեց հաշվի չառնել իր ցուցմունքները՝ հիմնավորմամբ, թե այն անգլերեն էր։

Прокуратура изучает рассказ британца об убийстве Погоса Погосяна
Прокуратура изучает то, что средствам массовой информации рассказал британец Стивен Ньютон об убийстве Погоса Погосяна, произошедшем 18 лет назад.
Об этом в беседе с «Арменпресс» сказала начальник отдела по связям с общественностью Генеральной прокуратуры Армении Аревик Хачатрян.
Ньютон рассказал СМИ, что стал свидетелем того, как охрана второго президента Армении Роберта Кочаряна в туалете кафе “Арагаст” жестоко избив, убила Погоса Погосяна.
Он отметил, что в 2001 году суд, под председательством судьи Мнацакана Мартиросяна, решил не учитывать его показания, обосновав это тем, что они были на английском языке.