Անի Ամիրշադյանը նշանակվել է սոցիալական ապահովության ծառայության պետ
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ՝ Սուրեն Ղամբարյանն ազատվել է ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության սոցիալական ապահովության ծառայության պետի պաշտոնից:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությունից, վարչապետի մեկ այլ որոշմամբ այդ պաշտոնում նշանակվել է Անի Ամիրշադյանը:
Ամիրշադյան Անի Էդվարդի
Ծնվել է 1987 թ. օգոստոսի 19-ին Երևան քաղաքում:
2008 թ. ավարտել է Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի բակալավրիատը, մասնագիտացումը՝ Կառավարում 2010 թ. ավարտել է Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի մագիստրատուրան, մասնագիտացումը՝ Կառավարում 2014 թ. ավարտել է Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ասպիրանտուրան։
Աշխատանքային փորձ
2009-2011 թթ. աշխատել է ՖԻՆՔԱ ՈՒՎԿ ՓԲԸ-ում Ներքին վերահսկողության ստորաբաժանումում: 2011-2013 թթ. աշխատել է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ ՓԲԸ-ում որպես գործառնական ռիսկ մենեջեր: 2013-2019 թթ. աշխատել է ԱյԴիԲանկ ՓԲԸ-ում: Զբաղեցրել է Ներքին վերահսկողության և մոնիթորինգի վարչության պետի, այնուհետև Վարկերի մոնիթորինգի վարչության պետի պաշտոնները:

Ани Амиршадян назначена начальником службы социального обеспечения
Решением премьер-министра Армении Никола Пашиняна Сурен Гамбарян освобожден от должности начальника службы социального обеспечения Министерства труда и социальных вопросов Армении. Как сообщили «Арменпресс» в пресс-службе Министерства труда и социальных вопросов Армении, другим решением премьер-министра на эту должность назначена Ани Амиршадян.
Амиршадян Ани Эдвардовна
Родилась 19 августа 1987 года в Ереване.
В 2008 году окончила бакалавриат Армянского государственного экономического университета, по специализации - управление
В 2010 году окончила магистратуру Армянского государственного экономического университета, по специализации - управление
В 2014 году окончила аспирантуру Армянского государственного экономического университета.
Опыт работы
В 2009 - 2011 гг. работала в подразделении внутреннего контроля в ЗАО “ФИНКА УКО”
В 2011 - 2013 гг. работала в ЗАО “Банк ВТБ (Армения)” в качестве операционного риск-менеджера
В 2013 - 2019 гг. работала в ЗАО “Айдибанк”. Занимала должности начальника управления внутреннего контроля и мониторинга, затем начальника управления мониторинга кредитов.