Թեյլոր Սվիֆթը վեցերորդ անգամ Billboard հիթ-շքերթը գլխավորել է «Lover» նոր ալբոմով
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Թեյլոր Սվիֆթի «Lover» նոր ալբոմն ընդամենը մեկ շաբաթում գլխավորել Է Billboard 200-ը եւ նրա վեցերորդ ալբոմն Է դարձել՝ պատվավոր առաջին տեղն զբաղեցնելով այս հիթ-շքերթում: Անցյալ շաբաթվա արդյունքները սեպտեմբերի 1-ին ամփոփել Է Billboard երաժշտական հանդեսը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Նրա տեղեկություններով՝ «Lover»-ն իր ռելիզից հետո առաջին շաբաթվա ընթացքում վաճառվել Է 867 հազար օրինակով, որոնցից 679 հազարը կազմել են ֆիզիկական վաճառքները:
«Այս ալբոմը վեցերորդն Է դարձել սուպերաստղի առաջին տեղի թվով»,-տեղեկացրել Է հանդեսը: Դրա մասնագետները կարծում են, որ Թեյլորը Էլ ավելի մեծ հաջողության Էր հասել միայն Reputation սկավառակով 2017 թվականին:
Այդ ալբոմն առաջին շաբաթվա ընթացքում վաճառվել Էր 1,238 մլն օրինակով (1,216 մլն իրապես վաճառված ալբոմ): Նախորդ ռեկորդը սահմանվել Էր 2017 թվականի նոյեմբերի 16-ին: Հրատարակությունն ուշադրություն Է դարձնում այն բանի վրա, որ Սվիֆթը դեռ երբեք նշաձողը մեկ շաբաթում 500 հազար օրինակից պակաս չի իջեցրել:
Ավելի վաղ նա նաեւ դարձել Է միակ երգչուհին, որի ալբոմները Միացյալ Թագավորության առաջատար հիթ-շքերթները քառակի գլխավորել են տասը տարի: Խոսքը «Lover», «Red», «1989» եւ «Reputation» ալբոմների մասին Է: «Ես միայն ցանկանում եմ շատ շնորհակալություն հայտնել ձեզ, տղաներ, իմ կյանքի ամենալավ շաբաթներից մեկի համար: Երախտագիտության ցանկացած բառը քիչ կլինի»,- ասել Է Սվիֆթն իր Twitter-ում:
29-ամյա Թեյլոր Սվիֆթը օգոստոսին նվաճել Է MTV Video Music Awards (MTV VMA) մրցանակը «Տարվա տեսանյութ» ամենահեղինակավոր անվանակարգում: Երգչուհուն հաղթանակ Է բերել «You Need To Calm Down» կոմպոզիցիայի հոլովակը: Սվիֆթն այդ նույն ամսին, ըստ Forbes հանդեսի, գլխավորել Է աշխարհի ամենաբարձր վարձատրվող երգչուհիների վարկանիշը: Նրա հաշվարկների համաձայն, արտիստուհին օրացուցային տարվա ընթացքում վաստակել Է 185 մլն դոլար: Այդ գումարի զգալի մասը նրան բերել Է Reputation Stadium Tour համաշխարհային շրջագայությունը՝ ի պաշտպանություն համանուն ալբոմի: Միայն ԱՄՆ-ում համերգների տոմսերի վաճառքներից ստացված դրամական մուտքերը կազմել են ռեկորդային 266 մլն դոլար, հաղորդդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Тейлор Свифт в шестой раз возглавила хит-парад Billboard с новым альбомом "Lover"
Новый альбом Тейлор Свифт "Lover" всего за неделю возглавил Billboard 200 и стал ее шестым альбомом, занявшим почетное первое место в этом хит-параде. Итоги прошедшей недели подвел в воскресенье музыкальный журнал Billboard, сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
По его сведениям, "Lover" разошелся за первую неделю после своего релиза тиражом 867 тыс. экземпляров, из которых 679 тыс. составили физические продажи. "Этот альбом стал шестым по счету первым местом суперзвезды", - информировал журнал. Его специалисты считают, что Тейлор добилась еще большего успеха только с диском Reputation 2017 года. Этот альбом разошелся за первую неделю тиражом 1,238 млн экземпляров (1,216 млн реально проданных альбомов). Прошлый рекорд был установлен 16 ноября 2017 года.
Издание обращает внимание, что Свифт еще никогда не опускала планку ниже 500 тыс. экземпляров в неделю. Ранее она также стала единственной певицей, альбомы которой четырежды возглавляли ведущие хит-парады Соединенного Королевства в течение десяти лет. Речь об альбомах "Lover", "Red", "1989" и "Reputation".
"Я лишь хотела очень поблагодарить вас, ребята, за одну из самых лучших недель моей жизни. Любых слов благодарности будет мало", - сказала Свифт в своем Twitter.
29-летняя Тейлор Свифт в августе завоевала премию MTV Video Music Awards (MTV VMA) в самой престижной номинации "Видео года". Победу певице принес ролик на композицию "You Need To Calm Down".
Свифт в том же месяце возглавила рейтинг самых высокооплачиваемых певиц мира по версии журнала Forbes. По его подсчетам, артистка за календарный год заработала $185 млн. Значительную часть этой суммы ей принесло мировое турне Reputation Stadium Tour в поддержку одноименного альбома. Только в США сборы от продажи билетов на концерты составили рекордные $266 млн.