Բակո Սահակյանը մասնակցել է Արցախի անկախության 28-րդ տարեդարձին նվիրված տոնական միջոցառումներին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 2 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 2-ին մասնակցել է Արցախի Հանրապետության հռչակման 28-րդ տարեդարձին նվիրված տոնական միջոցառումներին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, նախագահ Սահակյանն այցելել է Ստեփանակերտի հուշահամալիր, ծաղկեպսակ եւ ծաղիկներ դրել Արցախի անկախության ու ազատության համար զոհված ազատամարտիկների, Ազգային ժողովի առաջին նախագահ Արթուր Մկրտչյանի շիրիմներին:
Միջոցառումներին մասնակցում էին ԱՀ երկրորդ Նախագահ Արկադի Ղուկասյանը, Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը, Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգեւ արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, ԱՀ ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, պետնախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանը, Արցախի եւ Հայաստանի բարձրաստիճան պաշտոնյաներ, ներկայացուցիչներ սփյուռքից եւ հյուրեր արտերկրից:

Бако Саакян принял участие в праздничных мероприятиях, посвященных 28-летию Независимости Арцаха
2 сентября президент Республики Арцах Бако Саакян принял участие в праздничных мероприятиях, посвященных 28-летию провозглашения Республики Арцах.
Как сообщили «Арменпресс» в главном информационном управлении аппарата президента Республики Арцах, президент Саакян посетил мемориальный комплекс Степанакерта, возложил венок и цветы к могилам воинов-освободителей, погибших за независимость и свободу Арцаха, первого председателя Национального собрания Артура Мкртчяна.
В мероприятиях участвуют второй президент Республики Арцах Аркадий Гукасян, председатель Национального собрания Республики Армения Арарат Мирзоян, предводитель Арцахской епархии Армянской Апостольской Церкви архиепископ Паргев Мартиросян, председатель НС Республики Арцах Ашот Гулян, государственный министр Григорий Мартиросян, высокопоставленные должностные лица Арцаха и Армении, представители диаспоры и гости из-за рубежа.