Դավիթ Տոնոյանն այցելել է Արցախի ՊԲ
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայկական երկու հանրապետությունների ռազմական համագործակցության և գործողությունների համադրման ծրագրի շրջանակում օգոստոսի 30-ին աշխատանքային այցով ՊԲ է այցելել ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԱՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից, Արցախի Հանրապետության իր պաշտոնակից, գեներալ-մայոր Կարեն Աբրահամյանի ուղեկցությամբ ՀՀ ռազմական գերատեսչության ղեկավարը եղել է բանակային առաջնագծի հյուսիսային և արևելյան ուղղություններում, ծանոթացել օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը, դիրքերի ամրապնդման, տեսադիտարկման համակարգի կատարելագործման և հակառակորդի նկատմամբ մարտավարական առավելության ապահովման ուղղությամբ վերջին շրջանում իրականացված աշխատանքներին:
Շրջայցի ընթացքում պաշտպանության նախարարները քննարկել են հայկական երկու պետությունների ռազմական համագործակցության օրակարգային տարբեր թեմաներ, և գոհունակություն հայտնել այս համատեքստում արդեն իսկ իրականացված ու դեռևս շարունակվող համալիր գործընթացներից:
Պաշտպանության նախարարները նաև հանդիպումներ են ունեցել հրամանատարության ու ժամկետային անձնակազմի հետ, խրախուսել առավել աչքի ընկած զինծառայողներին և վստահեցրել վերջիններիս, որ ծառայողական պայմանների բարելավման ու մարտական հնարավորությունների կատարելագործման խնդիրները այսուհետ ևս կգտնվեն հայկական զինված ուժերի ղեկավարության ամենօրյա ուշադրության կենտրոնում:

Давид Тоноян посетил Армию обороны Арцаха
В рамках программы военного сотрудничества и координации действий двух армянских государств 30 августа министр обороны РА Давид Тоноян посетил с рабочим визитом Армию обороны Арцаха.
Как  сообщили Арменпресс в пресс-службе Министерства обороны Арцаха, глава оборонного  ведомства Армении в сопровождении своего коллеги  из Республики Арцах, генерал-майора Карена Абрамяна, посетил передовые  позиции в северных и восточных районах, ознакомился с оперативной и тактической обстановкой, с ходом   укрепления, и совершенствования и систем наблюдения, а также за проводимыми в  последнее время работами  по обеспечению тактического преимущества над противником.
В ходе визита министры обороны обсудили различные вопросы повестки дня военного сотрудничества между двумя армянскими государствами и выразили удовлетворение уже осуществленными и  продолжающимисякомплексными действиями.
Министры также провели встречи с командованием и личным составом срочных военнослужащих, поощрили наиболее отличившихся  военнослужащих и заверили их, что вопросы улучшения условий службы и повышения их боевых возможностей будут и впредь находиться в центре повседневного внимания  руководства Вооруженными силами Армении.