Բակո Սահակյանը հանդիպում է ունեցել «Հաղթանակած 2019» հավաքի մասնակիցների հետ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 26 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն օգոստոսի 25-ին Շուշի քաղաքում հանդիպում է ունեցել «Հաղթանակած 2019» համահայկական երիտասարդական հավաքի մասնակիցների հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, ջերմ եւ անմիջական մթնոլորտում արծարծվել են Արցախի պետականաշինությանը, տարածաշրջանային գործընթացներին, ներհայկական կապերին, երիտասարդական քաղաքականությանն առնչվող տարբեր հարցեր:
Նախագահը նման միջոցառումների անցկացումը կարեւոր է համարել մատաղ սերնդի հայեցի դաստիարակության եւ նրա կողմից հայրենի երկիրը ճանաչելու տեսանկյունից:

Бако Саакян встретился с участниками слета “Победитель 2019”
25 августа в городе Шуши президент Республики Арцах Бако Саакян встретился с участниками Всеармянского молодежного слета “Победитель 2019”.
Как сообщили «Арменпресс» в главном информационном управлении аппарата президента Республики Арцах, в теплой и непосредственной атмосфере были затронуты вопросы, касающиеся государственного строительства Арцаха, региональных процессов, внутриармянских связей, молодежной политики.
Президент отметил важное значение проведения подобных мероприятий с точки зрения воспитания подрастающего поколения в армянском духе и признания им родной страны.