ԱՄՆ-ում յոթ մարդ Է հոսպիտալացվել A321-ի վթարային վայրԷջքի հետո
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Hawaiian Airlines ավիաընկերության ինքնաթիռը ծխոտման պատճառով վթարային վայրԷջք Է կատարել Հավայան կղզիների Հոնոլուլու քաղաքում, յոթ ուղեւոր հոսպիտալացվել Է: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է Hawaii News Now-ը:
Airbus 321-ը կալիֆոռնիական Օքլենդից չվերթ Էր իրականացնում դեպի Հավայան կղզիներ: Օդանավում եղել են 184 ուղեւոր եւ անձնակազմի յոթ անդամները: Ժամանումից 20 րոպե առաջ ծուխ Է հայտնվել հանրանավի սրահում եւ բեռների հատվածամասում: ՎայրԷջքից հետո մարդկանց տարհանել են վթարային սանդուղքներով:
Ավիաընկերության ներկայացուցիչը հայտնել Է, որ հինգ մեծահասակների եւ երկու երեխայի տեղափոխել են հիվանդանոց, նրանց մոտ ծխահարման նշաններ են հայտնաբերվել:
Նախնական տվյալներով նրանց վիճակը վտանգ չի ներկայացնում: Ծխի աղբյուրը կամ բռնկման օջախ չեն հայտնաբերվել, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

В Гонолулу после аварийной посадки A321 госпитализировали семь человек
Самолет авиакомпании Hawaiian Airlines совершил аварийную посадку в Гонолулу на Гавайских островах из-за задымления, семь пассажиров были госпитализированы. Как сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости, об этом передает Hawaii News Now.
Airbus 321 выполнял рейс из калифорнийского Окленда на Гавайские острова. На его борту находились 184 пассажира и семь членов экипажа.
За 20 минут до прибытия в салоне и грузовом отсеке лайнера появился дым. После посадки пассажиров эвакуировали с помощью аварийных трапов.
Представитель авиакомпании заявил, что у пяти взрослых и двоих детей, доставленных в больницы, выявлены симптомы, связанные с вдыханием дыма. По предварительным данным, их состояние не представляет опасности.