Քննարկել են Արցախի բնակչության պաշտպանությանն ուղղված մի շարք հարցեր
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության (ԱԻՊԾ) տնօրեն գեներալ-մայոր Վլադիկ Խաչատրյանն օգոստոսի 21-ին ընդունել է Արցախում Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի (ԿԽՄԿ) առաքելության ղեկավար Պիեռ-Էմանուել Դյուքրուեին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԱՀ ԱԻՊԾ լրատվական ծառայությունից,  այդ կազմակերպության տնօրենը և ԿԽՄԿ առաքելության ղեկավարը քննարկել են բնակչության պաշտպանությանն ուղղված ծառայության գործունեությանը վերաբերող մի շարք հարցեր:
Վլադիկ Խաչատրյանը, կարևորելով ԱԻՊԾ-ի և Արցախում ԿԽՄԿ-ի միջև առկա համագործակցությունը, վստահեցրել է, որ այն շարունակական բնույթ կկրի՝ ներառելով նոր ուղղություններ:

Обсужден ряд вопросов, касающихся защиты населения Арцаха
Директор Государственной службы по чрезвычайным ситуациям Республики Арцах (ППС) генерал-майор Владик Хачатрян 21 августа принял руководителя Миссии международного комитета Красного Креста (МККК) в Арцахе Пьера-Эммануэля Дюкруэ.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе ГСЧС, директор организации и руководитель миссии МККК обсудили ряд вопросов, касающихся деятельности службы по защите населения.
Владик Хачатрян, подчеркнув важное значение сотрудничества между ГСЧС и МККК в Арцахе, заверил, что оно будет носить продолжительный характер, включая и новые направления.