Նիկոլ Փաշինյանը Կալավանի բնակիչ Ռոբերտ Ղուկասյանին նշանակել է վարչապետի խորհրդական
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Գեղարքունիքի մարզի Կալավան համայնքի բնակիչ Ռոբերտ Ղուկասյանին նշանակեց վարչապետի խորհրդական:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին Փաշինյանը գրել է «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում և համատեղ լուսանկար հրապարակել:
«Ինչպես և պայմանավորվել էինք՝ Կալավանի Ռոբերտ Ղուկասյանը նշանակվում է ՀՀ վարչապետի խորհրդական: Արդյունավետ աշխատանք եմ մաղթում»,- գրել է Փաշինյանը:
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Ռոբերտ Ղուկասյանին իր խորհրդական նշանակելու մտադրության մասին հայտնել էր Կալավան այցելությունից հետո:

Никол Пашинян назначил жителя Калавана Роберта Гукасяна советником премьер- министра
Премьер-министр Армении Никол Пашинян назначил жителя общины Калаван Гегаркуникской области Роберта Гукасяна советником премьер-министра.
Как передает Арменпресс, об этом Пашинян написал на своей странице в Facebook и опубликовал совместное фото.
“Как мы и договаривались, Роберт Гукасян из Калавана назначается советником премьер- министра Армении. Желаю плодотворной работы”, - написал Пашинян.
Премьер-министр Армении Никол Пашинян заявил о намерении назначить Роберта Гукасяна своим советником после визита в Калаван.