Արմեն Ջիգարխանյանը դուրս Է գրվել հիվանդանոցից
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ Արմեն Ջիգարխանյանին, որն անցած շաբաթ հոսպիտալացվել Էր հետազոտություն անցնելու համար, դուրս են գրել հիվանդանոցից: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, օգոստոսի 20-ին ՏԱՍՍ-ին հայտնել Է արտիստի պաշտոնական ներկայացուցիչ Արթուր Սողոմոնյանը:
«Այո՛, ամեն ինչ կարգին Է: Արմեն Բորիսովիչն արդեն տանն Է: Հաջորդ շաբաթ պլանավորում Է այցելել թատրոն»,-ասել Է Սողոմոնյանը՝ պատասխանելով արտիստի դուրսգրման վերաբերյալ հարցին: Ավելի վաղ, նա ՏԱՍՍ-ին հայտնել Էր, որ Ջիգարխանյանը հիվանդանոցում Է գտնվում կանխարգելիչ հետազոտման համար:
2018 թվականին Ջիգարխանյանը հոսպիտալացվել Է մի քանի անգամ, առողջության հետ կապված խնդիրների պատճառով նա երկար ժամանակ չԷր հայտնվում հանրության մեջ: Սակայն օգոստոսի 1-ին Ջիգարխանյանը Մոսկվայի դրամատիկական թատրոնի թատերախմբի հավաք Է անցկացրել, թատրոն, որի ղեկավարն ինքն Է:

Армена Джигарханяна выписали из больницы
Народного артиста СССР Армена Джигарханяна, госпитализированного на прошлой неделе для проведения обследования, выписали из больницы. Как передает Арменпресс, об этом сообщил ТАСС в среду официальный представитель артиста Артур Согомонян.
"Да, все в порядке. Армен Борисович уже дома. На следующей неделе планирует приехать в театр", - сказал Согомонян, отвечая на вопрос о выписке артиста.
Ранее представитель сообщил ТАСС, что Джигарханян находился в больнице на профилактическом обследовании.
В 2018 году Джигарханян был несколько раз госпитализирован, долгое время он не появлялся на публике в связи с проблемами со здоровьем. Однако 1 августа Джигарханян провел сбор труппы Московского драматического театра, руководителем которого является.