Վրաստանում հայտնի ադրբեջանցի հասարակական գործիչը հիացած է ՀՀ դեսպանի գործունեությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Վրաստանում հայտնի հասարակական գործիչ, ակտիվիստ, լրագրող և սոցիոլոգ Սամիրա Բայրամովան իր ֆեյսբուքի էջով այսօր կիսվել է Վրաստանում ՀՀ դեսպանության տարածած տեսանյութով, որտեղ դեսպան Ռուբեն Սադոյանն այցելել էր Սադախլոյի անցակետ և անցակետի ղեկավարի հետ քննարկել նախօրեին առաջացած երկար հերթին առնչվող հարցեր։ Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, Բայրամովան  կատարել է հետևյալ գրառումն ադրբեջաներեն լեզվով․
«Վրաստանում Հայաստանի դեսպանն է
Ես իսկապես նախանձում եմ այս դեսպանին, ով գիշեր-ցերեկ չի քնում, ծառայություն է կատարում։ Ցանկացած տեղ, որտեղ խնդիր է առաջանում, միանգամից դեպքի վայր է գնում և լուծում։
Իրականում, պաշտոնյան այսպիսին պետք է լինի։
Ուզում եք կանգնեք ասեք՝ ծախված եմ, իմ արյունի [ադրբեջանցու] փոխարեն այլ արյուն է հոսում, չգիտեմ էլ ինչ նմանատիպ բաներ, բայց իրականությունը և ճշմարտությունը սա է»։
Սամիրա Բայրամովան ծնունդով Վրաստանի Մառնեուլիի շրջանից է և ծավալում է ակտիվ հասարակական և լրագրողական գործունեություն։

YEREVAN, AUGUST 19, ARMENPRESS. Well known Azerbaijani public figure, activist, journalist and sociolog Samira Bayramova who lives in Georgia shared in her Facebook page the footage released by the Armenian Embassy where Ambassador Ruben Sadoyan visited Sadakhlo checkpoint and discussed the issue of the long queue of vehicles formed the previous day. ARMENPRESS reports Bayramova made the following post,
''Meet the Ambassador of Armenia to Georgia.
I really envy this Ambassador who does not sleep days and nights, carries out his mission. Anywhere that any problem emerges, he goes to that place immediately and solves it.
In reality, this is how an official should be.
You can say that I am a traitor and other blood flows instead of mine 9Azerbaijani), or some other similar content, but this is the reality and truth'', she wrote.