ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետն այցելել է հյուսիս-արևելյան սահմանագոտի
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանը օգոստոսի 17-ին աշխատանքային այցով եղել է հանրապետության հյուսիսարևելյան սահմանագոտում տեղակայված զորամասերում:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում են Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանին զեկուցվել է սահմանագոտում տիրող օպերատիվ իրավիճակի, անձնակազմի ֆիզիկական, մարտական ու բարոյահոգեբանական պատրաստության մակարդակի, մարտական հերթապահության կրման պայմանների, առաջնագծում իրականացված ինժեներական և ամրաշինական աշխատանքների, ստորաբաժանումներին առաջադրված խնդիրների մասին:
Այցի ընթացքում ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետի կողմից ստուգվել է ստորաբաժանումների անձնակազմի նոր դաշտային հանդերձանքը, որն առավել արդյունավետ կդարձնի զինծառայողների գործողությունները մարտական խնդիրներ կատարելիս:
Ստուգվել են նաև նոր կառուցված պահեստներում պահեստավորված զենքերն ու զինամթերքը:
Առաջնահերթ լուծում պահանջող հարցերի վերաբերյալ ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետը հանձնարարականներ է տվել պատասխանատու ստորաբաժանումների հրամանատարներին:

Начальник Генштаба ВС РА посетил северо-восточную пограничную зону
17 августа начальник Генерального штаба Вооруженных сил Армении генерал-лейтенант АртакДавтян с рабочим визитом посетил воинские части, расположенные на северо-восточной границе республики.
Как передает «Арменпресс», обэтом сообщили Управлении по связям с общественностью и СМИ Министерства обороны Республики Армения.
Генерал-лейтенант АртакДавтян был проинформирован об оперативной обстановке на границе, уровне физической, боевой и морально-психологической подготовки персонала, условиях боевого дежурства, об инженерно-технических работах на передовой линии и проблемах, с которыми сталкиваются подразделения.
В ходе визита начальник Генерального штаба Вооруженных сил проверил новую полевую форму личного состава, которая позволит повысить эффективность действий военнослужащих при выполнении боевых задач.
Также были проверены оружие и боеприпасы, хранящиеся на новопостроенных складах.
Относительно вопросов, требующих приоритетного решения,начальник Генштаба Вооруженных Сил Армении дал соответствующие указания командирам ответственных подразделений.