Բարսելոնայում կողոպտիչները հարձակվել են Աֆղանստանի դեսպանի վրա
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բարսելոնայում մի խումբ ելուզակներ հարձակվել են Իսպանիայում Աֆղանստանի դեսպանի վրա: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է El Periodico-ն: Դիվանագետին տապալել են գետնին եւ նրանից խլել 17 հազար եվրո արժողությամբ Bulgary ձեռքի ժամացույցը:
Հարձակումը տեղի Է ունեցել օգոստոսի 18-ին, ժամը մոտավորապես 21:40-ին, Լաետանա փողոցում: Դրա հետեւանքով դեսպանը ոտքի վնասվածք Է ստացել: Նա տեղի ունեցածի մասին հայտնել Է ոստիկանությանը: Փաստի կապակցությամբ սկսվել Է հետաքննություն, կասկածյալներին փնտրում են:
El Periodico-ն հիշեցրել Է, որ հունիսին կողոպտիչը մոտոցիկլետով հարձակվել Էր Հարավային Կորեայի կառավարության բարձրաստիճան կին պաշտոնյայի վրա: Նա կնոջ ձեռքից խլել Էր պայուսակը եւ փախել: Կինը կորցրել Էր հավասարակշռությունը, ընկել եւ գլուխը խփել գետնին: Մի քանի օր անց նա ստացած վնասվածքներից մահացել Է հիվանդանոցում, հաղորդել Է «Ինտերֆաքս»-ը:

В Барселоне грабители напали на посла Афганистана
В Барселоне группа налетчиков напала на посла Афганистана в Испании. Как передает Арменпресс, об этом сообщает El Periodico. Дипломата повалили на землю и у него отобрали наручные часы от Bulgary стоимостью 17 тысяч евро.
Нападение произошло около 21:40 в минувшее воскресенье на улице Лаетана. В результате посол получил травму ноги. Он сообщил в полицию о случившемся. По факту начато расследование, подозреваемых ищут.
El Periodico напомнило, что в июне грабитель на мотоцикле напал на высокопоставленную чиновницу правительства Южной Кореи. Он вырвал у нее из рук сумочку, и уехал, она потеряла равновесие, упала и ударилась головой. Несколько дней спустя она умерла в больнице от полученных травм.