Վրաստանում ՀՀ քաղաքացիների ընտանիք է ավտովթարի ենթարկվել
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վրացական Նինոծմինդա քաղաքի մուտքի մոտ Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիներին են ավտովթարի ենթարկվել:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` Վրաստանում ՀՀ դեսպանությունը հայտնում է, որ վթարի հետևանքով երկու ուղևոր վնաստված է ստացել և տեղափոխվել շրջանային հիվանդանոց:
«Այսօր ժամը 13:30-ի սահմաններում Նինոծմինդա քաղաքի մուտքի մոտ «Jeep Wrangler» մակնիշի ավտոմեքենան, կորցնելով ինքնակառավարումը, դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի գոտուց: Ավտոմեքենայում եղել է ընտանիք՝ ծնողներ, իրենց երկու երեխաների հետ, ովքեր ՀՀ քաղաքացիներ են։ Վթարի հետևանքով երկու ուղևոր վնասվածք է ստացել և տեղափոխվել շրջանային հիվանդանոց»,- հայտնում է դեսպանությունը:

В Грузии семья (граждане РА) попала в аварию
При въезде  в грузинский городНиноцминдасемья, состоящая изграждане Республики Армения, попала  в аварию.
Как  передает Арменпресс,   посольство Армении в Грузии сообщает, что двое пассажиров получили травмы  и были доставлены в  районную больницу.
«Сегодня около 13:30, на въезде в город Ниноцминда,JeepWranglerпотерял самоуправление исъехал с проезжей части дороги. В машине была семья - родители с двумя детьми, которые являются гражданами РА. В результате аварии два пассажира получили ранения и были доставлены в районную больницу», - сообщили в посольстве.