ՀՀ վարչապետը շնորհավորել է Հնդկաստանի վարչապետին Անկախության օրվա առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հնդկաստանի Հանրապետության վարչապետ Նարենդրա Մոդիին՝ Հնդկաստանի Հանրապետության Անկախության օրվա առթիվ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ուղերձում, մասնավորապես, նշված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և բարեկամ հնդիկ ժողովրդին՝ Հնդկաստանի Հանրապետության Անկախության օրվա կապակցությամբ:
Գոհունակությամբ եմ նշում, որ դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատումից ի վեր մենք կարողացել ենք Հայաստանի և Հնդկաստանի միջև ձևավորել ջերմ գործընկերային կապեր: Հայաստանը մեծապես շահագրգռված է խորացնելու և ընդլայնելու Հնդկաստանի հետ բազմաշերտ համագործակցությունը: Համոզված եմ, որ համատեղ ջանքերի շնորհիվ նոր լիցք կհաղորդենք դարավոր բարեկամության կնիքը կրող հայ-հնդկական փոխգործակցությանը՝ ի շահ մեր ժողովուրդների:
Մաղթում եմ Ձերդ Գերազանցությանը քաջառողջություն և նորանոր հաջողություններ բոլոր նախաձեռնություններում, իսկ Հնդկաստանի բարեկամ ժողովրդին` բարօրություն և խաղաղություն»:

Премьер-министр Армении поздравил премьер-министра Индии с Днем Независимости
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Республики Индия Нарендре Моди по случаю Дня Независимости Республики Индия.
Как сообщили Арменпресс в управлении по связям с общественностью и СМИ аппарата премьер-министра РА, в послании, в частности, говорится:
“Сердечно поздравляю Вас и дружественный индийский народ с Днем Независимости Республики Индия.
С удовлетворением отмечаю, что с момента установления дипломатических отношений мы смогли сформировать теплые партнерские связи между Арменией и Индией. Армения заинтересована в углублении и расширении многоформатного сотрудничества с Индией. Уверен, что совместными усилиями мы придадим новый импульс армяно-индийскому сотрудничеству и вековой дружбе на благо наших народов.
Желаю Вашему превосходительству крепкого здоровья и новых успехов во всех начинаниях, а дружественному народу Индии - благополучия и мира”.