Առնվազն 23 մարդ Է տուժել Մերձմոսկվայում ինքնաթիռի վթարային վայրԷջքի հետեւանքով
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Առնվազն 23 մարդ Է տուժել «Ուրալյան ավիաուղիների» ինքնաթիռի վթարային վայրԷջքի հետեւանքով, որի շարժիչը բռնկել Է մերձմոսկովյան «Ժուկովսկի» օդանավակայանից դեպի Սիմֆերոպոլ մենկումից հետո: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, օգոստոսի 15-ին ՏԱՍՍ-ին հայտնել են բժշկական ծառայություններում:
«Նախնական տեղեկատվության համաձայն՝ տուժել Է 23 մարդ»,- ասել Է աղբյուրը: Տուժածների թվում կան երեխաներ:
Օդանավում եղել Է ավելի քան 230 մարդ:
Ռուսաստանի արտակարգ իրավիճակների նախարարության տվյալներով՝ վերթիռի ժամանակ բռնկել Է շարժիչը, վայրԷջք կատարելիս ինքնաթիռը դուրս Է եկել թռիչքավայրԷջքային գոտու սահմաններից: Բոլոր ուղեւորներին տարհանել են:

YEREVAN, AUGUST 15, ARMENPRESS. At least 23 people were injured when an Ural Airlines passenger aircraft crash landed in the Moscow region in Russia, TASS reported.
There were 226 passengers and crew members aboard the aircraft.
No fatalities were reported.
"Shortly after takeoff, the aircraft struck a flock of gulls, some of the birds were sucked into its engines… The emergency landing took place on a cornfield less than one kilometer away from the airport’s runway," a federal aviation agency official told TASS.
A probe has been launched into the accident, Spokesperson for the Moscow Inter-Regional Transport Prosecutor’s Office Yekaterina Korotkova told TASS.