Փողոցներով զբոսնող արջն ահաբեկել Է Իտալիայի քաղաքի բնակիչներին
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Խոշոր գորշ արջը ոչ մեծ իրարանցում Է առաջացրել Իտալիայի Սկաննո փոքր քաղաքում (Ակվիլայի նահանգ), երբ երեկոյան հայտվնել Է քաղաքացիների երեկոյան հանգստի հենց եռուն պահին: Միջադեպը տեղի Է ունեցել օգոստոսի 12-ին. կենդանին մարդկանց մոտ Է դուրս եկել ժամը մոտավորապես 22:30-ին (Երեւանի ժամանակով 00:30-ին), տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Սկաննոյում բնակիչներն ու զբոսաշրջիկներն արագորեն ուշքի են եկել անկոչ հյուրի հայտնվելուց հետո, որը հետաքրքրվել Է տեղի խանութների ցուցափեղկերով եւ քիչ Է մնացել մտնի պաղպաղակավաճառի կրպակ: Հետաքրքրասիրության զգացումն արագորեն հաղթահարել Է վախը, եւ մարդիկ սկսել են սմարթֆոններով լուսանկարներ եւ տեսագրություններ անել:
Սկաննոյի, որը գտնվում Է Աբրուցոյի, Լացիոյի եւ Մոլիզեի մարզերի Ազգային բնայգու տարածքում, մունցիպալիտետում ՌԻԱ Նովոստիին հաստատել են քաղաքի կենտրոնական մասում արջի հայտնվելու փաստը: Ըստ որում կոմունալ վարչակազմի ներկայացուցիչը նշել Է. «Մեր ազգային բնայգում բնակվում են վայրի շատ կենդանիներ, այդ թվում՝ գայլեր եւ արջեր: Երբեմն դրանք հայտնվում են նաեւ Սկաննոյի մերձակայքում, բայց մարդկանց վրա կենդանիների հարձակման դեպքեր մեզ մոտ երբեք չեն եղել»,- նշել Է նա:

Гуляющий по улицам медведь напугал жителей итальянского города
Крупный бурый медведь вызвал небольшой переполох в итальянском городке Сканно (провинция Аквила), когда появился вечером в самый разгар вечернего отдыха граждан.
Инцидент произошел в понедельник: животное вышло к людям около 22:30 (23:30 мск). Жители и туристы в Сканно быстро пришли в себя после появления непрошеного гостя, который заинтересовался витринами местных магазинов и чуть было не зашел в лавку мороженщика. Чувство любопытства быстро перевесило страх, и люди принялись снимать на смартфоны фото и видео.
В муниципалитете Сканно, находящегося на территории Национального парка областей Абруццо, Лацио и Молизе, РИА Новости подтвердили факт появления медведя в центральной части города. При этом представитель коммунальной администрации отметила:
"В нашем национальном парке обитают многие дикие звери, в том числе волки и медведи. Порой они появляются и в окрестностях Сканно, но случаев нападения животных на людей у нас никогда не было", - отметила она, сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.