Պաշտոնապես գրանցված գործազուրկների միջին ամսական թվաքանակը նվազել է 6.4 տոկոսով. ՀՀ վարչապետ
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: 2019 թվականի հունվար-հունիս ամիսներին պաշտոնապես գրանցված գործազուրկների միջին ամսական թվաքանակը նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի նկատմամբ նվազել է 6.4%-ով:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրառում է կատարել ՀՀ վարչապետ Նիկլոլ Փաշինյանը:
«2019 թվականի նույն ժամանակահատվածում Զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամին (1000 դրամներ) իրականացված պարտադիր վճարումները 2018 թվականի հունվար-հունիսի ցուցանիշը գերազանցել են 347.8 միլիոն դրամով, կամ 9.6 տոկոսով: Աճը վարձու աշխատողների թվաքանակի ավելացման արդյունք է»,- գրել է Նիկոլ Փաշինյանը:

Armenia unemployment rate drops
YEREVAN, AUGUST 14, ARMENPRESS. The official average monthly unemployment rate has dropped 6,4% during January-June 2019 compared to the previous year’s same period, Prime Minister Nikol Pashinyan said on Facebook.
“The mandatory payments made to the military insurance fund in 2019’s same period have exceeded 2018’s January-June figures by 347,8 million drams, or 9,6%. The growth is a result of the growing number of hired employees,” Pashinyan said.
All employed citizens in Armenia pays 1000 drams from their monthly salaries to the military insurance fund.