Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Ամերիկայի հայկական համագումարի հոգաբարձուների խորհրդի համանախագահին
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Ամերիկայի հայկական համագումարի հոգաբարձուների խորհրդի համանախագահ Վան Գրիգորյանին և կազմակերպության տարածաշրջանային տնօրեն Արփի Վարդանյանին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի գրասենյակից, ողջունելով հյուրերին՝ փոխվարչապետը շնորհակալություն է հայտնել տարիներ ի վեր կազմակերպության կողմից կատարված աշխատանքի համար և կարևորել Ամերիկայի հայկական համագումարի՝ համահայկական օրակարգի հարցերը բարձրաձայնելուն ուղղված գործունեությունը:
Վան Գրիգորյանը փոխվարչապետին ներկայացրել է կազմակերպության առկա ծրագրերը և արդեն իսկ ուրվագծված հետագա քայլերը:
Այնուհետև զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել Հայաստանի զարգացման ռազմավարության առանցքային գաղափարների և երկրում նախատեսված բարեփոխումների հիմնական ուղղությունների շուրջ:

Мгер Григорян принял сопредседателя Совета попечителей Армянской ассамблеи Америки
Вице-премьер Мгер Григорян принял сопредседателя Совета попечителей Армянской ассамблеи Америки Вана Григоряна и регионального директора организации Арпи Варданян.
Как сообщили Арменпресс в офисе вице-премьера Армении Мгера Григоряна, приветствуя гостей, вице-премьер выразил благодарность за проделанную организацией работу и отметил важность деятельности Армянской ассамблеи Америки, направленной на представление вопросов общеармянской повестки.
Ван Григорян представил вице-премьер-министру существующие программы организации и уже намеченные дальнейшие шаги.
Затем собеседники обменялись мнениями вокруг ключевых идей стратегии развития Армении и основных направлений реформ, намеченных в стране.