Երիտասարդ ըմբիշները կպայքարեն աշխարհի առաջնության մեդալների համար
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Էստոնիայի մայրաքաղաք Տալլինում շարունակվում է ըմբշամարտի երիտասարդական աշխարհի առաջնությունը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը:  Աշխարհի առաջնությունում պայքարի մեջ մտան ազատ ոճային ըմբիշները 61, 74, 86, 92 և 125 կգ քաշային կարգերում։ 61 կգ քաշային կարգում Հայաստանը ներկայացնում էր Հրաչյա Մարգարյանը, ով մեկնարկային գոտեմարտում պարտություն կրեց գերմանացի Նիկո Մեգերլեից, քանի որ հետագայում գերմանացի ըմբիշը նույնպես պարտվեց, Մարգարյանը զրկվեց բրոնզե մեդալի համար պայքարելու հնարավորությունից։
74 կգ քաշային կարգում Դավիթ Գևորգյանը պայքարը սկսեց 1/8 եզրափակչից և 6։9 հաշվով զիջեց հույն Գեորգիոս Կուգիումցիդիսին։ Քառորդ եզրափակիչում հույն ըմբիշը 2։12 հաշվով պարտվեց Ադրբեջանը ներկայացնող Հաջիմուրադ Գաջիևին, և Դավիթը զրկվեց բրոնզե մեդալի համար պայքարելու հնարավորությունից։
86 կգ քաշային կարգում Մհեր Մարկոսյանը 1/8 եզրափակիչում 2։5 հաշվով զիջեց Կանադան ներկայացնող Հունտեր Լիին, իսկ քառորդ եզրափակիչում կանդացի ըմբիշը 1։5 հաշվով պարտվեց հնդիկ Դիփակ Պունյաին, և Մարկոսյանը չի կարողանա պայքարել բրոնզե մեդալի համար։
125 կգ քաշային Հովհաննես Մաղաքյանը պայքարը սկսեց 1/8 եզրափակիչից, որտեղ 0։10 հաշվով զիջեց Իրանը ներկայացնող Ամիր Զարեին։ Իրանցի ըմբիշը հասավ մինչև եզրափակիչ, ինչը հնարավորություն տվեց Մաղաքյանին սփոփիչ գոտեմարտ անցկացնել և պայքարել բրոնզե մեդալի համար։

Молодые борцы поборются за медали чемпионата мира
Как передает Арменпресс, об этом сообщает НОК Армении. На чемпионате мира в борьбу вступили борцы вольного стиля в весовых категориях 61, 74, 86, 92 и 125 кг.
В весовой категории 61 кг Армению представлял Грачья Маргарян, который в стартовом поединке потерпел поражение от немца Нико Мегерле, поскольку в дальнейшем немецкий борец также проиграл, Маргарян лишился возможности бороться за бронзовую медаль.
В весовой категории 74 кг Давид Геворгян начал борьбу с 1/8 финала и со счетом 6 : 9 уступил греку Георгиосу Кугиумцидису. В четвертьфинале греческий борец со счетом 2 : 12 проиграл азербайджанцу Гаджимураду Гаджиеву, и Давид лишился возможности бороться за бронзовую медаль.
Мгер Маркосян (86 кг) в 1/8 финала со счетом 2: 5 уступил представителю Канады Хунтеру Ли, а в четвертьфинале канадец со счетом 1 : 5 проиграл индийцу Дипак Пуньяи, и Маркосян также не сможет бороться за бронзовую медаль.
Ованнес Магакян (125 кг) начал борьбу с 1/8 финала, где со счетом 0 : 10 уступил Амиру Заре, представляющему Иран. Иранский борец дошел до финала, что позволило Магакяну провести утешительный поединок и побороться за бронзовую медаль.