Շավարշ Քոչարյանի հանդիպում է ունեցել ՀՀ-ում Թուրքմենստանի դեսպանի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Շավարշ Քոչարյանն օգոստոսի 13-ին ն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Թուրքմենստանի դեսպան Մուհամետգելդի Այազովին (Muhammetgeldy Ayazov):
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ ԱԳՆ լրատվության և հանրային դիվանագիտության վարչությունից, հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հայ-թուրքմենական երկկողմ օրակարգին առնչվող հարցեր, մասնավորապես՝ էներգետիկայի և առևտրատնտեսական ոլորտում փոխգործակցության խորացման հեռանկարները։
Կողմերն անդրադարձել են նաև ՀՀ պատվիրակության՝  տարբեր գերատեսչությունների փոխնախարարների մակարդակով Թուրքմենստան կատարելիք առաջիկա այցի մանրամասներին, որը տեղի է ունենալու ՀՀ բարձր մակարդակի այցի նախապատրաստական աշխատանքների շրջանակներում։

Шаварш Кочарян встретился с послом Туркменистана в Армении
Заместитель министра иностранных дел Армении Шаварш Кочарян 13 августа принял посла Туркменистана в Армении Мухаметгельди Аязова (Muhammetgeldy Ayazov).
Как сообщили Арменпресс в Департаменте СМИ и общественной дипломатии МИД Армении, в ходе встречи были обсуждены вопросы двусторонней армяно-туркменской повестки, в частности, перспективы углубления сотрудничества в энергетической и торгово-экономической сферах.
Стороны коснулись также деталей предстоящего визита делегации Армении в Туркменистан на уровне заместителей министров различных ведомств, который состоится в рамках подготовительных работ к визиту на высоком уровне.