Մոնիկա Լեւինսկին կդառնա Բիլ Քլինթոնի իմպիչմենթի մասին սերիալի պրոդյուսերը. Washington Post
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մոնիկա Լեւինսկին, որի հետ կապի պատճառով ԱՄՆ-ի 42-րդ նախագահ Բիլ Քլինթոնը քիչ Էր մնում կորցներ պաշտոնը, կդառնա ժողովրդականություն վայելող «Հանցագործությունների ամերիկյան պատմություն» հեռուստասերիալի երրորդ եթերաշրջանի պրոդյուսերը, որը նվիրված Է պետության ղեկավարի իմպիչմենթի փորձին: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, գրել Է Washington Post թերթը:
«Իմպիչմենթ. հանցագործությունների ամերիկյան պատմություն» անվանումը կրող հեռուստաշոուի նոր եթերաշրջանը հիմնվելու Է Ջեֆրի Թուբինի «Մեծ դավադրություն. սեռական սկանդալի իրական պատմություն, որը գրեթե ոչնչացրեց նախագահին» գրքի վրա: «Այս պատմության մեջ հսկայական թվով նրբերանգներ կան, որոնց մասին մարդիկ չգիտեն: Դա նրանց համար հետաքրքիր կլինի, սպասվում Է վիթխարի ներկայացում»,-հայտարարել Է Ջոն Լանդգրաֆը՝ FX մալուխային հեռուստաալիքի ղեկավարը, որը պատվիրել Է սերիալի շարունակությունը: Նրա խոսքով՝ Մոնիկա Լեւինսկու՝ նախագծի պրոդյուսեր դառնալու համաձայնությունը «ինչ-որ բան ասում Է նյութի որակի մասին»: Սերիալում Մոնիկա Լեւինսկու դերում նշանակվել Է դերասանուհի Բինի Ֆելդշտեյնը, որը հայտնի Է «Լեդի Բյորդ», ֆիլմով, որտեղ նա խաղացել Է գլխավոր հերոսուհու ընկերուհու դերը: Թե ովքեր կմարմնավորեն Բիլ Քլինթոնին եւ նրա կնոջը՝ Հիլարի Քլինթոնին, առայժմ հայտնի չԷ: Երրորդ եթերաշրջանի նկարահանումները կսկսվեն փետրվարին, դրա պրեմիերան պլանավորված Է 2020 թվականի սեպտեմբերի 27-ին: Ինչպես նշում Է թերթը, այդ ամսաթիվը համընկնում Է ԱՄՆ-ում նախագահական մրցարշավի վերջին շաբաթների հետ, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Моника Левински станет продюсером сериала об импичменте Биллу Клинтону
Моника Левински, связь с которой едва не стоила должности 42-му президенту США Биллу Клинтону, станет продюсером третьего сезона популярного телесериала "Американская история преступлений", посвященного попытке импичмента главы государства, пишет газета Washington Post.
Новый сезон телешоу под названием "Импичмент: американская история преступлений" будет базироваться на книге Джеффри Тубина "Большой заговор: реальная история сексуального скандала, который почти уничтожил президента",сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
"В этой истории есть огромное количество нюансов, о которых люди не знают. Им будет это интересно, намечается грандиозное зрелище", - заявил Джон Ландграф, глава кабельного телеканала FX, заказавшего продолжение сериала. По его словам, согласие самой Моники Левински стать продюсером проекта "кое-что говорит о качестве материала".
На роль Моники Левински в сериале назначена актриса Бини Фелдштейн, известная по фильму "Леди Бёрд", где она сыграла подругу главной героини. Кто будет исполнять роли Билла Клинтона и его супруги Хиллари, пока неизвестно.
Съемки третьего сезона начнутся в феврале, его премьера запланирована на 27 сентября 2020 года. Как отмечает газета, эта дата совпадает с последними неделями президентской гонки в США.