Պայթյուններ են որոտում Կրասնոյարսկի երկրամասի Աչինսկի զինապահեստում. կան տուժածներ
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Առնվազն չորս մարդ Է տուժել Ռուսաստանի Կրասնոյարսկի երկրամասի Աչինսկի զինապահեստում տեղի ունեցող պայթյունների հետեւանքով: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, ՏԱՍՍ-ին հայտնել են Աղետների բժշկության կենտրոնի տարածաշրջանային բաժանմունքում:
«Տուժել Է չորս մարդ, որոնք գտնվում Էին զորամասի տարածքում: Նրանք այրվածքներ են ստացել»,-ասել Է աղբյուրը: Ավելի վաղ ՌԴ Կենտրոնական ռազմական օկրուգում հայտնել են, որ Մոսկվայի ժամանակով ժամը մոտավորապես 13:00-ին Կենտրոնական ռազմական օկրուգի նյուտատեխնիկական ապահովման կենտրոնի պահեստներից մեկի տարածքում, որը գտնվում Է Կրասնոյարսկի երկրամասի Աչինսկի շրջանում, տեղի Է ունեցել հրետանային զինամթերքի վառոդալիցքերի պահեստի բռնկում:
Ընդհանուր առմամբ այնտեղ գտնվում Է 125 եւ 152 միլիմետր տրամաչափի մոտավորապես 40 հազար հրետանային արկ:
Պահեստի անձնակազմը տարհանված Է: Արտակարգ պատահարի Էպիկենտրոնից 20 կիլոմետր շառավղով կատարվում Է բնակավայրերի բնակչության տարհանում: Ինչպես հայտնել են տեղի վարչակազմում, Աչինսկի բնակիչների կյանքին ու առողջությանը վտանգ չի սպառնում:

Число пострадавших при взрывах на складе боеприпасов в Ачинске выросло до четырех
Четыре человека пострадали в результате взрывов на военном складе в Ачинске Красноярского края. Как передает Арменпресс, об этом ТАСС сообщили в региональном отделении Центра медицины катастроф.
"Пострадали четыре человека, которые находились на территории части. Они получили ожоги, медицинская помощь оказана амбулаторно", - сказал источник.
Ранее в Центральном военном округе сообщили, что около 13:00 мск на территории одного из складов Центра материально-технического обеспечения Центрального военного округа, дислоцированного в Ачинском районе Красноярского края, произошло возгорание хранилища пороховых зарядов к артиллерийским боеприпасам.
Горят две площадки, в общей сложности на них находятся около 40 тыс. артиллерийских снарядов калибра 125 и 152 мм".
Личный состав склада эвакуирован. Проводится эвакуация населения из населенных пунктов, расположенных в радиусе 20 км от эпицентра ЧП.
Угрозы для жизни и здоровья жителей Ачинска в результате взрывов на территории воинской части в деревне Каменка в Ачинском районе Красноярского края нет, сообщили в понедельник в администрации города.