Համահայկական 7-րդ ամառային խաղերին Արցախում ԱԱԾ-ն ծառայություն կիրականացնի ուժեղացված ռեժիմով
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Ազգային անվտանգության ծառայությունը տեղեկացնում է, որ հաշվի առնելով, որ օգոստոսի 6-ից 9-ը Արցախում անցկացվելիք Համահայկական 7-րդ ամառային խաղերին ներգրավված են լինելու մեծ թվով մարզիկներ և մարզիչներ, ինչպես նաև այդ օրերին երկիրը հյուրընկալելու է մեծ թվով զբոսաշրջիկներ, համահայկական նշանակության այդ միջոցառումն անվտանգ ու բարձր մակարդակով կազմակերպելու նպատակով ԱՀ ԱԱԾ Տնօրենի հրամանով ծառայության աշխատակիցները առաջիկա օրերին ծառայություն են իրականացնելու ուժեղացված ռեժիմով: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի ԱԱԾ-ից:
«Սիրելի հայրենակիցներ, ազգային անվտանգության ծառայությունը տեղեկացնում է, որ օգոստոսի 2-ից 10-ը ծառայությունում գործելու է թեժ գիծ: Կասկածելի անձ կամ իր նկատելու դեպքում խնդրում ենք անհապաղ զանգահարել շուրջօրյա գործող 047-94-41-26 հեռախոսահամարով»,- նշվում է ԱԱԾ հաղորդագրության մեջ:

Во время VII Панармянских летних игр в Арцахе СНБ будет проводить службу в усиленном режиме
Служба национальной безопасности Республики Арцах сообщает, что, учитывая ожидаемое большое количество спортсменов и тренеров - участниковVII Панармянских летних игр, которые пройдут в Арцахе с 6 по 9 августа, а также то обстоятельство, что  в эти дни в страну приедет большое число туристов, с целью организации и проведения этого  мероприятия всеармянского значениябезопасно и на высоком уровне, по приказу директора  СНБ Арцаха сотрудники Службы национальной безопасности будут проводить  службу в усиленном режиме.
Об этом Арменпресс сообщили в СНБ Арцаха.
«Дорогие соотечественники, Служба национальной безопасности сообщает, что со 2 по 10 августа  в СНБ будет действовать «горячая линия». В случае, если вы заметили подозрительного человека или вещь, звоните по круглосуточно действующей«горячей линии» 047-94-41-26», - говорится в сообщении СНБ.