Համահայկական 7-րդ ամառային խաղերին Արցախում ԱԱԾ-ն ծառայություն կիրականացնի ուժեղացված ռեժիմով
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Ազգային անվտանգության ծառայությունը տեղեկացնում է, որ հաշվի առնելով, որ օգոստոսի 6-ից 9-ը Արցախում անցկացվելիք Համահայկական 7-րդ ամառային խաղերին ներգրավված են լինելու մեծ թվով մարզիկներ և մարզիչներ, ինչպես նաև այդ օրերին երկիրը հյուրընկալելու է մեծ թվով զբոսաշրջիկներ, համահայկական նշանակության այդ միջոցառումն անվտանգ ու բարձր մակարդակով կազմակերպելու նպատակով ԱՀ ԱԱԾ Տնօրենի հրամանով ծառայության աշխատակիցները առաջիկա օրերին ծառայություն են իրականացնելու ուժեղացված ռեժիմով: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի ԱԱԾ-ից:
«Սիրելի հայրենակիցներ, ազգային անվտանգության ծառայությունը տեղեկացնում է, որ օգոստոսի 2-ից 10-ը ծառայությունում գործելու է թեժ գիծ: Կասկածելի անձ կամ իր նկատելու դեպքում խնդրում ենք անհապաղ զանգահարել շուրջօրյա գործող 047-94-41-26 հեռախոսահամարով»,- նշվում է ԱԱԾ հաղորդագրության մեջ:

YEREVAN, AUGUST 3, ARMENPRESS. The National Security Service of Artsakh has said it is increasing security across the country for the upcoming grand opening of the 7th Pan-Armenian Games which will take place on August 5 in Stepanakert City.
This year the Games are co-hosted by Armenia and Artsakh and aside from the grand opening several tournaments will also be held in Artsakh from August 6 to 9.
In a statement released on August 2, the National Security Service (NSS) of Artsakh said “with the purpose of the safe and high level organization of the pan-Armenian significance event, NSS agents are shifting to a heightened service regime for the coming days as ordered by the NSS Director”.
The agency has also opened a temporary hot-line that will operate from August 2-10 at 047-94-41-26. The NSS asked citizens to immediately dial the number in the event of noticing a suspicious person or item anywhere in the country.
Armenia’s PM Nikol Pashinyan is expected to make an appearance at the inauguration of the 2019 Pan-Armenian Games.