Նյու Յորքում առաջարկել են ցուցարարներին արգելել ջուր լցնել ոստիկանների վրա
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բողոքի ակցիայի մասնակիցը, որը ջուր Է լցրել ոստիկանության աշխատակցի վրա, կարող Է 4 տարով բանտ ուղարկվել: Այս բովանդակությամբ օրինագիծը պատրաստել Է Սթեյթեն Այլենդի շրջանից Նյու Յորքի նահանգի օրենսդիր ժողովի անդամ Մայքլ Ռեյլին: Նրա կարծիքով՝ ժամանակն Է վերջ դնել զանազան ակցիաների ընթացքում ոստիկանների վրա ջուր լցնելու ցուցարարների փորձերին, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Միանգամայն կարող Է պատահել, որ որեւիցե մեկը որոշի (ոստիկանի վրա) շփել մի այլ բան, այլ ոչ թե ջուր»,- պարզաբանել Է Ռեյլին The Wall Street Journal թերթում հրապարակված հարազրույցում: Նա ինքն ավելի վաղ ծառայել Է Նյու Յորքի ոստիկանությունում:
Նրա նախաձեռնությունը ներկայացվել Է այն բանից մեկ օր անց, երբ քաղաքի ոստիկանական վարչությունն սկսեց հուլիսի 24-ին Քուինսի շրջանում տեղի ունեցած միջադեպի հետաննությունը, որտեղ երկու ոստիկանների վրա հեղուկ Էին լցրել: Երկու օր առաջ նույնպիսի միջադեպեր են տեղի ունեցել Բրուքլինում եւ Հառլեմում, եւ այդ իրադարձությունների տեսագրությունները լայնորեն տարածվել են սոցիալական ցանցերում, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

В Нью-Йорке предложили запретить демонстрантам обливать полицейских водой
Участник акции протеста, обливший сотрудника полиции водой, может отправиться в тюрьму на 4 года. Законопроект такого содержания подготовил член законодательного собрания штата Нью-Йорк от района Стейтен-Айленд Майкл Рейли. По его мнению, попыткам демонстрантов обливать полицейских водой в ходе различных акций пора положить конец, сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
"Вполне может случиться, что кто-нибудь решит плеснуть [на полицейского] чем-то другим, а не водой", - пояснил Рейли, который сам ранее служил в нью-йоркской полиции, в интервью газете The Wall Street Journal.
Его инициатива была представлена на следующий день после того, как городское полицейское управление начало расследование инцидента, произошедшего 24 июля в районе Куинс, где двух полицейских облили жидкостью. Двумя днями ранее такие же инциденты произошли в Бруклине и в Гарлеме, и видеозапись этих событий широко разошлась по социальным сетям.