Դերասանուհի Քելի ՄաքԳիլիսին չեն հրավիրել նկարահանվելու «Լավագույն հրաձիգը-2» ֆիլմում
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՀՈւԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ամերիկացի դերասանուհի Քելի ՄաքԳիլիսը Շառլոտ Բլեքվուդի դերը չի խաղալու «Լավագույն հրաձիգը» ֆիլմի (1986 թ.) շարունակության մեջ: Այդ մասին 62-ամյա ՄաքԳիլիսն անցած կիրակի օրը հայտնել Է CBS հեռուստաընկերության Entertainment Tonight հաղորդման ժամանակ, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը: Դերասանուհին խոստովանել Է, որ դեռեւս չի դիտել «Լավագույն հրաձիգը-2» նոր կինոնկարի թրեյլերը եւ, ի տարբերություն Թոմ Քրուզի եւ Վել Քիլմերի, ֆիլմում խաղալու առաջարկություն չի ստացել:
«Ես նույնիսկ չգիտեմ, թե ինչպես պատասխանել այդ հարցին:Դա տեղի չունեցավ»,-հայտարարել Է նա: Նա խոստավանել Է, որ արդեն մի որոշ ժամանակ Է՝ չի շփվում «Լավագույն հրաձիգը» ֆիլմի իր գործընկերների հետ: «Նրանցից մի քանիսի հետ ես դեպքից դեպք եմ շփվում: Անկեղծ ասած, կինոնկարների նկարահանումների աշխատանքը բավականին տարօրինակ բան Է, որովհետեւ դրանց ընթացքում բազմաթիվ մարդիկ են հավաքում ամբողջ աշխարհից»,-պարզաբանել Է դերասանուհին: Նա պատմել Է, որ երկու զավակների ծնվելուց հետո հեռացել Է կինեմատոգրաֆից եւ բնակություն Է հաստատել Հյուսիսային Կարոլինայում: «Ինձ դուր Է գալիս դերեր կատարելը, ինձ դուր Է գալիս իմ զբաղմունքը, բայց… Ինձ համար այլ մարդկանց հետ հարաբերություններն անհամեմատ ավելի կարեւոր են դարձել փառքից»,-նշել Է ՄաքԳիլիսը: «Լավագույն հրաձիգը-2»-ի պրեմիերան նշանակված Է 2020 թվականի հունիսի 26-ին: Օրիգինալ ֆիլմում, բացի Քրուզից, ՄաքԳիլիսից եւ Քիլմերից, նկարարանվել են Էնթոնի Էդվարդսը, Թոմ Սքերիթը, Մայքլ Այրոնսայդը, Ջոն Սթոքուելը եւ ուրիշներ: 15 մլն դոլար բյուջեով կինոնկարը համաշխարհային վարձույթում հավաքել Է 356,8 մլն դոլար: 1987 թվականին «Լավագույն հրաձիգն» «Օսկար»-ի Է անվանակարգվել չորս կատեգորիայում՝ պատվավոր մրցանակ նվաճելով լավագույն երգի համար, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Актрису Келли МакГиллис не пригласили сниматься в фильме "Лучший стрелок-2"
Американская актриса Келли МакГиллис не будет играть роль Шарлотты Блэквуд в продолжении фильма "Лучший стрелок" (Top Gun, 1986). Об этом 62-летняя МакГиллис сообщила в минувшие выходные в передаче Entertainment Tonight телекомпании CBS.
Актриса призналась, что еще не смотрела трейлер новой картины "Лучший стрелок-2" (Top Gun: Maverick, 2020) и в отличие от Тома Круза и Вэла Килмера не получила предложение сыграть в нем. "Я даже не знаю, как ответить на такой вопрос. Этого не случилось", - заявила она.
Она призналась, что уже некоторое время не общается с напарниками по фильму "Лучший стрелок". "Кажется, с парой из них я общаюсь от случая к случаю. Говоря откровенно, работа на съемках картин - это довольно странная вещь, потому что на них собирается множество людей со всего света", - пояснила актриса,сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
Она рассказала, что после рождения двух детей отошла от кинематографа и обосновалась жить в штате Северная Каролина. "Мне нравится исполнять роли, мне нравится мое ремесло, но... Для меня отношения с другими людьми стали гораздо важнее славы", - заметила МакГиллис.
Премьера "Лучшего стрелка-2" намечена на 26 июня 2020 года.
В оригинальном фильме, кроме Круза, МакГиллис и Килмера, снимались Энтони Эдвардс, Том Скеррит, Майкл Айронсайд, Джон Стокуэлл и другие. При бюджете в $15 млн картина собрала в мировом прокате $356,8 млн. В 1987 году "Лучший стрелок" номинировался на кинопремию "Оскар" в четырех категориях, завоевав почетный трофей за лучшую песню.