Հայաստանի ԱԳ նախարարը պաշտոնական այցով կմեկնի Վրաստան
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը hուլիսի 24-ից 25-ը պաշտոնական այց կկատարի Վրաստան: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեցին ՀՀ ԱԳՆ լրատվության և հանրային դիվանագիտության վարչությունից, նախատեսվում են բանակցություններ Վրաստանի ԱԳ նախարար Դավիթ Զալկալիանիի հետ, որի արդյունքներով երկու ԱԳ նախարարները հանդես կգան մամուլի համար հայտարարություններով:
Նախարար Մնացականյանը հանդիպումներ կանցկացնի նաև Վրաստանի վարչապետ Մամուկա Բախտաձեի և Խորհրդարանի ղեկավար Արչիլ Տալակվաձեի հետ:  ՀՀ ԱԳ նախարարը կհանդիպի նաև վրացահայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ:

Глава МИД Армении с официальным визитом посетит Грузию
Глава МИД Армении Зограб Мнацаканян 24 - 25 июля совершит официальный визит в Грузию. Как сообщили «Арменпресс» в Департаменте СМИ и общественной дипломатии МИД Армении, запланированы переговоры с министром иностранных дел Грузии Давидом Залкалиани, по итогам которых главы МИД двух стран выступят с заявлениями для прессы.
Министр Мнацаканян проведет также встречи с премьер-министром Грузии Мамукой Бахтадзе и главой парламента Арчилом Талаквадзе. Глава МИД Армении встретится также и с представителями армянской общины Грузии.