Ներողություն այս խաղի համար. Արթուր Ոսկանյան
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի ֆուտբոլի մինչև 19 տարեկանների ազգային ընտրանու գլխավոր մարզիչ Արթուր Ոսկանյանը Իտալիայից կրած պարտությունը կապում է ֆուտբոլիստների կաշկանդվածության հետ:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ լրագրողների հետ զրույցում, Ոսկանյանն առաջին հերթին շնորհակալություն հայտնեց երկրպագուներին, ովքեր մինչև վերջին պահը մնացին հավաքականի կողքին: «Ուզում եմ ներողություն խնդրել այս խաղին համար: Մեր ֆուտբոլիստների մոտ կա հոգեբանական ճնշումը և թույլ տված սխալից հետո ուշ են վերականգնվում»,-ասաց Ոսկանյանը: Վերջինիս խոսքով՝ Իսպանիայի դեմ խաղում ֆուտբոիստներն առավել կաշկանդված էին, այս խաղին Իտալիայի դեմ առավել ազատ էին գործողություններում:
«Երկրորդ խաղում հավաքականի ֆուտբոլիստների մոտ վստահություն կար: Ֆուտբոլիստներին ասել եմ, հիմա էլ կրկնում եմ, պետք է ֆուտբոլ խաղալ, անգամ եթե պարտվում ենք»,-շեշտեց նա:
Երևանում ընթացող ֆուտբոլի Եվրոպայի մինչև 19 տարեկանների առաջնության երկրորդ տուրում Հայաստանի թիմը 0:4 հաշվով պարտվեց Իտալիային: Երրորդ տուրում՝ հուլիսի 20-ին, Արթուր Ոսկանյաննի սաները կխաղան Պորտուգալիայի հետ:

Простите за эту игру: Артур Восканян
Главный тренер сборной Армении по футболу до 19 лет Артур Восканян связывает поражение от Италии сo скованностью футболистов. Как передает «Арменпресс», в беседе с журналистами Восканян в первую очередь поблагодарил болельщиков, которые до последнего момента оставались рядом со сборной. “Хочу извиниться за эту игру. У наших футболистов есть психологическое напряжение, после допущенной ошибки они восстанавливаются поздно”, - сказал Восканян. По его словам, в матче против Испании футболисты были скованнее, в этом матче против Италии они были свободнее в  своих действиях.
“Во втором матче у футболистов сборной была уверенность. Я всегда говорил футболистам, и сейчас повторяю, нужно играть в футбол, даже если мы проигрываем”, - подчеркнул он.
Во втором туре проходящего в Ереване чемпионата Европы до 19 лет команда Армении уступила Италии со счетом 0: 4. В третьем туре, 20 июля, команда Артура Восканяна сыграют с Португалией.