Դեսպան Փոլադյանը հանդիպել է Իրաքի Ներկայացուցիչների ժողովի նախագահի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իրաքում ՀՀ դեսպան Հրաչյա Փոլադյանը հուլիսի 15-ին հանդիպել է Իրաքի Ներկայացուցիչների ժողովի նախագահ Մուհամեդ Ռիկան Հադիդ ալ Հալբուսիին (Mohammed Rikan Hadeed al-Halboosi):
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության լրատվության և հանրային դիվանագիտության վարչությունից, հանդիպման ընթացքում քննարկվել են խորհրդարանական համագործակցության բնագավառում երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր, ինչպես նաև երկուստեք կարևորվել է միջխորհրդարանական կապերի ամրապնդման, ժողովրդավարական մշակույթի փորձառության փոխանակման նպատակով երկու երկրների խորհրդարաններում ձևավորված հայ-իրաքյան բարեկամության խմբերի միջև սերտ համագործակցության անհրաժեշտությունը։
Հանդիպման ընթացքում, ի թիվս այլ հարցերի, դեսպան Փոլադյանն անդրադարձել է նաև ապագայում Իրաքի խորհրդարանում իրաքահայ համայնքի ներկայացված լինելու հնարավորություններին՝ ընդգծելով երկրի ազգային և կրոնական փոքրամասնությունների խճանկարում համայնքի ունեցած մեծ դերը և նշանակությունը։

Посол Армении встретился с председателем Палаты представителей Ирака
Посол Армении в Ираке Грачья Поладян 15 июля встретился с председателем Палаты представителей Ирака Мухаммадом Риканом Хадидом Аль-Хальбуси.
Как сообщили Арменпресс в Департаменте СМИ и общественной дипломатии МИД Армении, в ходе встречи были обсуждены представляющие двусторонний интерес вопросы, а также двусторонне была подчеркнута важность тесного сотрудничества между созданными в парламентах двух стран армяно-иракскими группами дружбы с целью укрепления межпарламентских связей и обмена опытом демократической культуры.
В ходе встречи посол Поладян в числе других вопросов также коснулся возможности представительства армянской общины Ирака в иракском парламенте в будущем, подчеркнув важную роль и значение общины в мозаике национальных и религиозных меньшинств.