Diplomatic World ամսագրում լույս է տեսել Բելգիայում ՀՀ դեսպան Թաթուլ Մարգարյանի հոդվածը
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Diplomatic World եվրոպական հեղինակավոր ամսագրի ընթացիկ 60-րդ համարում հրապարակվել է Բելգիայի Թագավորությունում ՀՀ դեսպան Թաթուլ Մարգարյանի՝ Armenia… Where Europe Ends or rather Starts (Հայաստան... Ուր վերջանում կամ ավելի ճիշտ՝ սկսվում է Եվրոպան) խորագրով հոդվածը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԳՆ-ից, հոդվածում դեսպան Մարգարյանը հակիրճ ներկայացրել է Հայաստանի՝ առաջին քրիստոնյա պետության բազմադարյա պատմությունը, հարուստ ազգային մշակույթը, գեղատեսիլ բնաշխարհը:
ՀՀ դեսպանը պատմել է նաև մեր երկրի ներքաղաքական, հասարակական, մշակութային կյանքի վերջին զարգացումների և հեռանկարների մասին, ներկայացրել Հայաստանի տնտեսական առաջնայնությունները, տնտեսության ավանդական և նոր բնագավառները, գործարար միջավայրի և ներդրումային դաշտի հնարավորություններն, ինչպես նաև զբոսաշրջային գրավչությունը:
Դեսպանը համառոտ անդրադարձել է նաև Հայաստանի արտաքին քաղաքականության հիմնական ուղղություններին, մասնավորապես՝ Եվրոպական Միության հետ հարաբերություններին և համագործակցության հեռանկարներին:

В журнале Diplomatic World вышла статья посла Армении в Бельгии Татула Маргаряна
В текущем 60-м номере авторитетного европейского журнала “Diplomatic World” опубликована статья посла Армении в Бельгии Татула Маргаряна под названием “ Armenia... Где заканчивается или, вернее, начинается Европа” (Армения... Where Europe Ends or rather Starts).
Как сообщили «Арменпресс» в пресс-службе МИД Армении, в статье посол Маргарян кратко представил многовековую историю первой христианской страны, богатую национальную культуру, живописную природу.
Посол Армении рассказал также о последних развитиях и перспективах внутриполитической, общественной и культурной жизни нашей страны, представил экономические приоритеты Армении, традиционные и новые сферы экономики, возможности бизнес-среды и инвестиционного поля, и туристическую привлекательность Армении.
Посол коротко коснулся также и основных направлений внешней политики Армении, в частности, отношений с Европейским Союзом и перспектив сотрудничества.