Diplomatic World ամսագրում լույս է տեսել Բելգիայում ՀՀ դեսպան Թաթուլ Մարգարյանի հոդվածը
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Diplomatic World եվրոպական հեղինակավոր ամսագրի ընթացիկ 60-րդ համարում հրապարակվել է Բելգիայի Թագավորությունում ՀՀ դեսպան Թաթուլ Մարգարյանի՝ Armenia… Where Europe Ends or rather Starts (Հայաստան... Ուր վերջանում կամ ավելի ճիշտ՝ սկսվում է Եվրոպան) խորագրով հոդվածը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԳՆ-ից, հոդվածում դեսպան Մարգարյանը հակիրճ ներկայացրել է Հայաստանի՝ առաջին քրիստոնյա պետության բազմադարյա պատմությունը, հարուստ ազգային մշակույթը, գեղատեսիլ բնաշխարհը:
ՀՀ դեսպանը պատմել է նաև մեր երկրի ներքաղաքական, հասարակական, մշակութային կյանքի վերջին զարգացումների և հեռանկարների մասին, ներկայացրել Հայաստանի տնտեսական առաջնայնությունները, տնտեսության ավանդական և նոր բնագավառները, գործարար միջավայրի և ներդրումային դաշտի հնարավորություններն, ինչպես նաև զբոսաշրջային գրավչությունը:
Դեսպանը համառոտ անդրադարձել է նաև Հայաստանի արտաքին քաղաքականության հիմնական ուղղություններին, մասնավորապես՝ Եվրոպական Միության հետ հարաբերություններին և համագործակցության հեռանկարներին:

YEREVAN, JULY 16, ARMENPRESS. The article “Armenia…Where Europe ends or rather Starts” by Armenian Ambassador to Belgium Tatul Margaryan has been published in the 60th volume of Diplomatic World, one of the most famous European magazines, the Armenian foreign ministry told Armenpress.
In his article the Ambassador briefly introduced the history of Armenia as the first Christian state, its rich national culture and beautiful nature.
The Armenian Ambassador also touched upon the recent developments of the country’s domestic political, public and cultural life, as well as the prospects, introduced Armenia’s economic priorities, the traditional and new branches of the economy, the business and investment opportunities, as well as tourism attractiveness.
Tatul Margaryan also touched upon Armenia’s main foreign policy directions, in particular the relations and cooperation prospects with the EU.