Բակո Սահակյանն անցկացրել է կառավարության նիստ և ՏԻՄ ղեկավարների խորհրդակցություն
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 16 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանի նախագահությամբ հուլիսի 16-ին տեղի է ունեցել ԱՀ կառավարության նիստ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, նիստի օրակարգում ընդգրկված հարցերի քննարկման ընթացքում Նախագահը կոնկրետ հանձնարարականներ է տվել շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին՝ դրանց պատշաճ լուծման ուղղությամբ:
Նախագահ Բակո Սահակյանը նաև հուլիսի 16-ին աշխատանքային խորհրդակցություն է հրավիրել հանրապետության շրջվարչակազմերի ղեկավարների մասնակցությամբ եւ նրանց հետ քննարկել մի շարք սոցիալ-տնտեսական ծրագրերի իրականացմանն առնչվող հարցեր: Հատուկ ուշադրություն է դարձվել գյուղատնտեսության ոլորտին: Խորհրդակցությանը ներկա էին պետնախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Бако Саакян провел заседание правительства и совещание руководителей органов местного самоуправления
Бако Саакян провел заседание правительства и совещание руководителей органов
местного самоуправления
16 июля под председательством президента Республики Арцах Бако Саакяна состоялось заседание Правительства Республики Арцах. Как сообщили «Арменпресс» в главном информационном управлении аппарата президента Республики Арцах, в ходе обсуждения вопросов, включенных в повестку дня заседания, президент дал конкретные поручения руководителям компетентных органов по их надлежащему решению.
16 июля президент Бако Саакян провел рабочее совещание также  и с участием руководителей районных администраций республики и обсудил с ними вопросы, касающиеся осуществления ряда социально-экономических программ. Особое внимание было уделено сфере сельского хозяйства. На совещании присутствовали государственный министр Григорий Мартиросян и другие должностные лица.