ՀՀ պաշտպանության նախարարը մասնակցել է ԵԿՄ ուսումնամարզական ճամբարի բացման արարողությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը հուլիսի 15-ին մասնակցել է Երկրապահ կամավորականների միության ուսումնամարզական ճամբարի բացման հանդիսավոր արարողությանը։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեցին ՀՀ ՊՆ Տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը կառավարության անդամների, ԱԺ պատգամավորների, ԵԿՄ ղեկավար կազմի, հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների և ազատամարտիկների հետ շրջել է ճամբարի տարածքում, ծանոթացել շենքային և ֆիզպատրաստության համար ստեղծված գոտիների պայմաններին, զրուցել ճամբարականների հետ։
Նախարար Տոնոյանը շնորհավորել է ԵԿՄ անդամներին և պատանիներին ճամբարային հավաքի առթիվ՝ մաղթելով բարձր պատրաստականություն և ակտիվ մարզումներ առաջիկա օրերի ընթացքում:

Министр обороны РА принял участие в церемонии открытия учебно-тренировочного лагеря СДЕ
Министр обороны Армении Давид Тоноян 15 июля принял участие в торжественной церемонии открытия учебно-тренировочного лагеря Союза добровольцев “Еркрапа”.
Как сообщили «Арменпресс» в управлении информации и связей с общественностью МО Армении, глава оборонного ведомства вместе с членами правительства, депутатами НС, руководящим составом Союза добровольцев “Еркрапа”, представителями общественных организаций и азатамартиками обошел территорию лагеря, ознакомился с условиями зон, созданных для проживания и физической подготовки, побеседовал с ребятами из лагеря.
Министр Тоноян поздравил членов СДЕ и ребят с лагерным сбором и пожелал им в течение ближайших дней хорошей подготовки и активных тренировок.