Նեպալում հեղեղումների եւ սողանքների հետեւանքով զոհվածների թիվը հասել Է 65-ի. CNN
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նեպալում տեղատարափ անձրեւների հարուցած հեղեղումների եւ սողանքների հետեւանքով զոհվածների թիվը հասել Է 65-ի, հուլիսի 15-ին հաղորդել Է CNN հեռուստաալիքը՝ վկայակոչելով երկրի ոստիկանությունը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը: Ավելի վաղ տեղեկատվություն Էր ստացվել 55 զոհերի մասին: Այժմ, Նեպալի իրավապահ մարմինների տվյալներով՝ առնվազն 30 մարդ համարվում Է անհայտ կորած: Եվս գրեթե 40 մարդ վիրավորվել Է:
Նեպալում տեղատարափ անձրեւներն սկսվել են հուլիսի 18-ին: Տարերքը մոլեգնել Է երկրի 20-ից աելի շրջաններում, տարահանվել Է 1,4 հազար մարդ: Սողանքների հետեւանքով արգելափակվել են մի քանի ավտոմայրուղիներ: Անվտանգության ուժերի գրեթե 30 հազար աշխատակիցներ են մոբիլիզացված անհրաժեշտ օգնություն ցույց տալու համար: Ինչպես կանխատեսում են օդերեւութաբանները, տարերքի մոլեգնած տարածաշրջաններում եղանակը հուլիսի 15-ի ընթացքում կլավանա, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

CNN: число погибших в результате наводнений и оползней в Непале увеличилось до 65
Число погибших в результате наводнений и оползней, вызванных проливными дождями в Непале, достигло 65, сообщил в понедельник телеканал CNN со ссылкой на полицию страны.
Ранее поступала информация о 55 жертвах. К настоящему времени, по данным правоохранительных органов Непала, не менее 30 человек числятся пропавшими без вести. Еще почти 40 человек получили ранения,сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
Проливные дожди начались в Непале в четверг. Стихия затронула более 20 районов страны, эвакуированы свыше 1,4 тыс. человек. В результате оползней оказались заблокированы несколько автотрасс. Почти 30 тыс. сотрудников сил безопасности мобилизованы для того, чтобы оказать необходимую помощь.
Как прогнозируют синоптики, погода в затронутых стихией регионах начнет улучшаться в течение понедельника.