Աշոտ Ղուլյանն ընդունել է Ամերիկայի հայկական համագումարի ծրագրով Արցախ ժամանած երիտասարդներին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 12 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը հուլիսի 12-ին ընդունել է Ամերիկայի հայկական համագումարի տարածաշրջանային տնօրեն Արփի Վարդանյանի գլխավորությամբ ամառային ուսանողական ծրագրով Արցախ ժամանած մի խումբ երիտասարդների, ովքեր փորձուսուցում են անցնում հայկական տարբեր կառույցներում:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության ԱԺ լրատվության և հանրության հետ կապերի բաժնից, խորհրդարանի ղեկավարը, ողջունելով հյուրերին, շնորհակալություն է հայտնել ԱՀՀ ղեկավար կազմին և, մասնավորապես, Արփի Վարդանյանին՝ ամեն տարի հայ երիտասարդներին հայրենիք բերելու և Արցախին ծանոթացնելու համար: Աշոտ Ղուլյանը համոզմունք է հայտնել, որ այս օրերին ստացած փորձն ու տեղեկությունները երիտասարդները հետագայում կօգտագործեն իրենց նահանգներում և քաղաքներում Արցախի միջազգային ճանաչման աշխատանքն առաջ մղելու համար:
ԱՀՀ տարածաշրջանային տնօրեն Արփի Վարդանյանը շնորհակալություն է հայտնել ԱԺ նախագահին ընդունելության համար և ներկայացրել այցի ծրագիրն ու հիմնական ուղղությունները:
Այնուհետև Ազգային ժողովի ղեկավարը պատասխանել է երիտասարդների հարցերին՝ անդրադառնալով խորհրդարանի գործունեությանը, Արցախի բյուջետային համակարգի ծրագրավորմանը և տնտեսական զարգացման առաջնահերթություններին:

Ашот Гулян принял молодых представителей Армянской ассамблеи Америки
Председатель Национального собрания Республики Арцах Ашот Гулян 12-го июля принял прибывшую в Арцах по летней студенческой программе группу молодых людей, которые проходят стажировку в различных армянских структурах, во главе с региональным директором Армянской ассамблеи Америки Арпи Варданян.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе НС Арцаха, приветствуя гостей, руководитель парламента поблагодарил руководящий состав Армянской Ассамблеи Америки (ААА) и, в частности, Арпи Варданян за то, что она каждый год привозит армянскую молодежь на родину и знакомит с Арцахом. Ашот Гулян выразил убеждение, что опыт и  информацию, приобретенные в эти дни, молодые люди в дальнейшем в своих штатах и городах будут использовать для продвижения работ по международному признанию Арцаха.
Региональный директор ААА Арпи Варданян поблагодарила председателя НС за прием и представила программу и основные направления визита.
Затем председатель НС ответил на вопросы молодежи, касаясь деятельности парламента, программирования бюджетной системы Арцаха и приоритетов экономического развития.