Թրամփը հայտարարել Է, որ գաղտնարժույթները հուսալի չեն
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրափը հուլիսի 11-ին քննադատորեն Է արտահայտվել գաղտնարժույթների մասին՝ կարծիք հայտնելով, որ դրանք հուսալի չեն եւ կարող են նպաստել հանցավոր գործունեությանը: Համապատասխան հաղորդագրությունը նա զետեղել Է Twitter-ի՝ իր Էջում, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Ես բիթքոյնի եւ այլ գաղտնարժութների մոլի երկրպագու չեմ, որոնք փող չեն, եւ որոնց արժեքը շատ փոփոխական Է եւ ոչ մի բանի վրա հիմնված չԷ: Չկարգավորվող կրիպտոակիվները կարող են նպաստել անօրինական գործունեությանը, այդ թվում թմրանյութերի վաճառքին եւ այլ անօրինական գործողությունների»,- գրել Է Միացյալ Նահանգների ղեկավարը:
«Մեզ մոտ ԱՄՆ-ում կա սոսկ մեկ իրական արժույթ, եւ այն ավելի ուժեղ Է, քան երբեւԷ, կայուն Է եւ հուսալի: Անտարակույս, այն ամենատարածված արժութն Է ամբողջ աշխարհում, եւ այն միշտ այդպիսին կմնա: Եվ այն կոչվում Է ամերիկյան դոլար»,- եզրափակել Է նախագահը, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Trump says cryptocurrencies are not reliable
YEREVAN, JULY 12, ARMENPRESS. US President Donald Trump criticized cryptocurrencies, stating that their value is highly volatile and can facilitate unlawful behavior.
“I am not a fan of Bitcoin and other Cryptocurrencies, which are not money, and whose value is highly volatile and based on thin air. Unregulated Crypto Assets can facilitate unlawful behavior, including drug trade and other illegal activity”, Trump said on Twitter.
“We have only one real currency in the USA, and it is stronger than ever, both dependable and reliable. It is by far the most dominant currency anywhere in the World, and it will always stay that way. It is called the United States Dollar!”, Trump added.