Հուլիսի 12-ին սպասվող իրադարձությունները
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Արմենպրես» պետական լրատվական գործակալությունը ներկայացնում է այսօր սպասվող իրադարձությունները:
Այսօր՝ հուլիսի 12-ին, ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կմասնակցի Երևանում նոր 250 Մվտ հզորությամբ էլեկտրակայանի կառուցման շինարարական փուլի մեկնարկը տալու հանդիսավոր միջոցառմանը։
Մամուլի ասուլիսով հանդես կգան ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորները:
Երևանում կանցկացվի «Փախստականների և ապաստան հայցողների հիմնախնդիրներն ու հնարավոր լուծումները» թեմայով համաժողովը:
ԵՊԲՀ ռազմաբժշկական ֆակուլտետը նշում է իր հիմնադրման 25-ամյակը: Այդ առթիվ նախատեսված տոնակատարությանը կմասնակցի ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
Երևանի ավագանու «Լույս» խմբակցության նախաձեռնությամբ մեկնարկում է «Բազմաբնակարան շենքի կառավարման մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի շուրջ քննարկումների շարք:
ՀՀ ԳԱԱ հնագիտության և ազգագրության ինստիտուտի 60-ամյակի միջոցառումների շրջանակում Հայաստանում են աշխարհի տարբեր երկրներից գիտնականներ: Հրավիրված ասուլիսում կներկայացվեն հնագիտական պեղումների, միջազգային գիտական համագործակցության արդյունքները:
Հայաստանում հանդիսավորությամբ կնշվի Ֆրանսիայի ազգային տոնը: Այդ առթիվ Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանատանը նախատեսված է միջոցառում:
Ազգային ժողովի բակում «Երեւանյան ամառ 2019» ծրագրի շրջանակում կանցկացվի «Երևան» պատանեկան սիմֆոնիկ նվագախմբի բացառիկ համերգը: Կներկայացվեն հայ կոմպոզիտորների ստեղծագործությունները:

Мероприятия предстоящие 12 июля
Сегодня, 12 июля, премьер-министр Армении Никол Пашинян примет участие в торжественном мероприятии, посвященном нначалу строительства в Ереване новой электростанции мощностью 250 МВт.
С пресс-конференцией выступят депутаты фракции “Мой шаг” НС РА.
В Ереване пройдет конференция на тему “Проблемы беженцев и просителей убежища и возможные решения”.
Военно-медицинский факультет ЕГМУ отмечает свое 25-летие. В торжестве по этому поводу примет участие премьер-министр Армении Никол Пашинян.
По инициативе фракции “Луйс” Совета старейшин Еревана начинается серия дебатов по законопроекту РА “Об управлении многоквартирными домами”.
В рамках мероприятий, посвященных 60-летию Института археологии и этнографии НАН РА, в Армении находятся ученые из разных стран мира. На созванной пресс-конференции будут представлены результаты археологических раскопок, международного научного сотрудничества.
В Армении торжественно отметят Национальный праздник Франции. В связи с этим в посольстве Франции в Армении запланировано мероприятие.
Во дворе Национального собрания в рамках программы ”Ереванское лето 2019“состоится исключительный концерт юношеского симфонического оркестра “Ереван”. Будут представлены произведения армянских композиторов.