Դեսպան Ներսեսյանը հանդիպում է ունեցել ԱՄՆ կոնգրեսական Էնթոնի Բրինդիզիի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպան Վարուժան Ներսեսյանը հուլիսի 10-ինհանդիպել է Նյու Յորք նահանգի կոնգրեսական Էնթոնի Բրինդիզիի հետ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ ԱԳՆ լրատվության և հանրային դիվանագիտության վարչությունից, դեսպանը կոնգրեսականին շնորհավորել է ընտրվելու կապակցությամբ` մաղթելով նորանոր հաջողություններ ու ձեռքբերումներ:
Վարուժան Ներսեսյանը կոնգրեսական Բրինդիզին տեղեկացրել է Հայաստանում ընթացող ժողովրդավարական բարեփոխումների ընթացքի, այդ ուղղությամբ արձանագրված արդյունքների, ինչպես նաև հայ-ամերիկյան հարաբերությունների շուրջ վերջին զարգացումների մասին:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են միջխորհրդարանական կապերի խթանման կարևորությանը` ընդգծելով հայ համայնքի դերակատարումն այդ հարցում:

YEREVAN, JULY 11, ARMENPRESS. Armenian Ambassador to the United States Varuzhan Nersesyan on July 10 met with Congressman Anthony Brindisi, the Armenian MFA told Armenpress.
The Ambassador congratulated the Congressman on election, wishing new achievements and success.
Ambassador Nersesyan introduced the Congressman on the process of ongoing democratic reforms in Armenia, the results achieved, as well as the recent developments in the Armenian-American relations.
The sides also highlighted boosting the inter-parliamentary ties and emphasized the role of the Armenian community in this regard.