Ucom-ի «2 համար 1 քարտում» առաջարկն արդեն հասանելի է Ռուսաստանի Tele2-ի  սպասարկման սրահներում
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Այսուհետ Ռուսաստանում բնակվող և դեպի Հայաստան հաճախակի զանգող հաճախորդները հնարավորություն ունեն միանալու «Իմ Հայաստան» կանխավճարային սակագնային պլանին նաև ռուսաստանյան Tele2  օպերատորի սպասարկման սրահներում։  «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, այս մասին տեղեկացնում է Ucom ընկերությունը:
«Dual-SIM տեխնոլոգիայի շնորհիվ Ucom-ի և Aiva Mobile-ի բաժանորդները բացառիկ հնարավորություն կստանան մեկ SIM-քարտում համատեղելու երկու հեռախոսահամար՝ հայկական և ռուսական. հայկական համարը` Հայաստանում օգտագործելու համար, ռուսականը՝ Ռուսաստանում», - նշել է Ucom ընկերության համահիմնադիր և գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը։
Հայաստանում գտնվելիս բաժանորդները կօգտագործեն հայկական համարը «Ունիվերսալ Պլյուս» hետվճարային սակագնային պլաններից մեկով և ներառված րոպեներով կկարողանան զանգել նաև Ռուսաստանի բոլոր ցանցեր, իսկ Ռուսաստանում՝ ռուսական համարը «Իմ Հայաստան» կանխավճարային սակագնային պլանով, և առանց ռոմինգի:
Առաջարկից կարող են օգտվել միայն ֆիզիկական անձինք՝ ներկայացնելով և՛ Հայաստանում, և՛ Ռուսաստանում վավեր անձ հաստատող փաստաթուղթ։ Օրինակ՝ Հայաստանում վավեր ներքին անձնագրով (ID card) հնարավոր չի լինի օգտվել այս առաջարկից, քանի որ այդ փաստաթուղթը վավեր չէ Ռուսաստանում:
«Իմ Հայաստան» կանխավճարային սակագնային պլանին միանալու համար անհրաժեշտ է այցելել հետևյալ սպասարկման սրահները։

Предложение Ucom“2 номера на 1 карте” уже доступно в Центрах обслуживания оператора Tele2 России
Отныне клиенты, проживающие в России и часто звонящие в Армению, имеют возможность подключиться кпредоплатному тарифному плану “Моя Армения” также и в Центрах обслуживания российского оператора Tele2.  Как передает Арменпресс, об этом сообщает компания Ucom.
Благодаря технологии Dual-SIM, абоненты Ucom и AivaMobile получат уникальную возможность совмещать в одной SIM-карте два номера - армянский и российский.Армянский номер для использования в Армении, российский - в России”, - отметил соучредитель и генеральный директор компании UcomАйкЕсаян.
При прибывании в Армении абоненты будут использовать армянский номер по одному из тарифных планов “Универсал Плюс” и за включенные минуты смогут звонить и на все сети России, а в России - российский номер по предоплатномутарифному плану “Моя Армения”, не используя роуминга.
Предложением могут воспользоваться только физические лица, представив действительный удостоверяющий документ этого лица как в Армении, так и в России. Например, в Армении действительным внутренним паспортом (IDcard) невозможно воспользоваться этим предложением, так как этот документ не действует на территории России. Для подключения кпредоплатному тарифному плану “Моя Армения” необходимо посетить следующие залы обслуживания.