Համագործակցության պտուղները տեսանելի կլինեն կարճաժամկետ հատվածում. փոխվարչապետ Ավինյանը՝ հայ-վրացական գործարար համաժողովին
Համագործակցության պտուղները տեսանելի կլինեն կարճաժամկետ հատվածում.
փոխվարչապետ Ավինյանը՝ հայ-վրացական գործարար համաժողովին
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Դիլիջանում ընթացող հայ-վրացական գործարար համաժողովը մեկնարկել է ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանի և Վրաստանի փոխվարչապետ, տարածքային զարգացման և ենթակառուցվածքների նախարար Մայա Ցկիտիշվիլիի ելույթներով:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանի գրասենյակից, մեծապես կարևորելով գործարար համաժողովի արդյունավետ անցկացումը՝ ՀՀ փոխվարչապետը համոզմունք է հայտնել, որ բիզնես շրջանակների միջև համագործակցության պտուղները արդեն կարճաժամկետ հատվածում լինելու են տեսանելի և նպաստելու են երկու ժողովուրդների բարեկեցության աճին: Տիգրան Ավինյանը նշել է, որ համաժողովը Հայաստանի և Վրաստանի գործարարներին հնարավորություն կընձեռի ավելի հանգամանալից ծանոթանալ երկու երկրների տնտեսական միջավայրի, ներդրումային հնարավորությունների հետ և, իհարկե, կնպաստի տարբեր ոլորտների ներկայացուցիչների հետ գործարար կապերի հաստատմանը։
Ընդգծելով, որ Հայաստանի կառավարության կողմից նախաձեռնվում են մի շարք բարեփոխումներ՝ միտված Հայաստանի Հանրապետությունում գործարար միջավայրի բարելավմանն ու արտասահմանյան ներդրումների իրականացման համար առավել բարենպաստ պայմանների ձևավորմանը՝ ՀՀ փոխվարչապետը նշել է, որ լավ հնարավորություններ են առկա էներգետիկայի, տրանսպորտի, գյուղատնտեսության ոլորտներում համագործակցության համար, համատեղ աշխատելու հնարավորություններ կան զբոսաշրջության ուղղությամբ, մասնավորապես, երկու երկրների տուրիստական գործակալությունների կողմից համատեղ փաթեթների մշակման միջոցով։
Ավարտելով ելույթը՝ Տիգրան Ավինյանը հաջողություն և արդյունավետ ու գործնական քննարկումներ է մաղթել գործարար համաժողովի բոլոր մասնակիցներին։

Cooperation results will be visible in short-term period – Deputy PM Avinyan says at Armenian- Georgian business forum
Cooperation results will be visible in short-term period – Deputy PM Avinyan says at Armenian-
Georgian business forum
YEREVAN, JUNE 28, ARMENPRESS. The Armenian-Georgian business forum kicked off in Dilijan with the speeches of Armenian Deputy Prime Minister Tigran Avinyan and Georgian Vice Prime Minister and Minister of Regional Development and Infrastructure Maya Tskitishvili.
As ARMENPRESS was informed from the Office of the Armenian Deputy PM, highly praising the effectiveness of the business forum, Tigran Avinyan expressed confidence that the results of cooperation between Armenia and Georgian business circles will be visible in a short-term period and will foster the welfare of the two peoples. Avinyan noted that the forum will give an opportunity to Armenian and Georgian businessman to get acquainted with the business environment and investment opportunities of the two countries in detail and will foster the establishment of business ties between the representatives of various spheres.
Underlining that the Armenian Government has initiated a number of reforms aimed at improving the business environment of the country and making favorable conditions for foreign investments, the Armenian Deputy PM noted that there are good opportunities for cooperation in the spheres of energy, transport and agriculture, as well as there are good opportunities for jointly working in the sphere of tourism, particularly by developing joint tour packages.
Concluding his speech, Tigran Avinyan wished success and productive discussions to all the participants of the business forum.