Հայաստանը և Մալթան կստորագրեն կրկնակի հարկումը բացառող համաձայնագիր
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  Հայաստանի և Մալթայի արտաքին գերատեսչությունների ղեկավարների հաջորդ հանդիպմանը կստորագրվի կրկնակի հարկումը բացառելու մասին համաձայնագիր: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հունիսի 27-ին ՀՀ ԱԳՆ-ում ասաց Մալթայի արտաքին գործերի և առևտրի խթանման նախարար Կարմելո Աբելան:
«Այն արդեն վերջնական տեսքի է բերվել մեր տեխնիկական անձնակազմերի կողմից, ուստի հաջորդ քայլը կլինի այդ համաձայնագրի ստորագրումը»,- նշեց Աբելան:
Նա կարևորեց նաև երկու երկրների միջև օդային հաղորդակցության հաստատումը:
«Գուցե այն բացվի հաջորդ տարի։ Մենք Հայաստան հասնելու համար եկել ենք մի ամբողջ օր: Իրականում թռիչքն այստեղ ընդամենը 4 ժամ կտևեր»,- նշեց Կարմելո Աբելան:

YEREVAN, JUNE 27, ARMENPRESS. Armenia and Malta will sign a double tax agreement during the next meeting of the foreign ministers of the two states, Malta’s Minister for Foreign Affairs and Trade Promotion Carmelo Abela said in Yerevan on June 27.
“It has already been finalized by our technical staffs, therefore, the next step is the signing of the agreement”, he said.
The Maltese foreign minister also highlighted establishing air communication between the two countries.
“Maybe it will launch next year. It took from us a day to get to Armenia. But in reality, the flight to here would last just 4 hours”, Carmelo Abela said.