Կառավարությունը շուրջ 188 մլն դրամ հատկացրեց ԱԻՆ-ին
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ կառավարությունը 187 մլն 962 հազար դրամ հատկացրեց Արտակարգ իրավիճակների նախարարությանը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին որոշման նախագիծը կառավարության հունիսի 27-ի նիստում ներկայացրեց ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարար Ֆելիքս Ցոլակյանը:
«Նախատեսվում է պետական բյուջեում կատարել վերաբաշխում և Արտակարգ իրավիճակների նախարարությանը 2019թ. հատկացնել 187 մլն 962 հազար դրամ՝ Տավուշի մարզի մի շարք համայնքներում տեղակայված ԱԻՆ քաղաքացիական պաշտպանության հրշեջ փրկարարական հենակետերի գազիֆիկացման, ինչպես նաև Կոտայքի մարզում տեղակայված Ռուս-հայկական մարդասիրական արձագանքման կենտրոն միջկառավարական ոչ առևտրային կազմակերպության տարածքում 0.4 կիլովատ մալուխային ցանցի, էլեկտրական լուսավորության աշխատանքների կատարման, տարածքի բարեկարգման և ցանկապատի կառուցման, ինչպես նաև 10 դարպասով տեխնիկայի շվակայանի կառուցման նպատակով»,- ասաց Ցոլակյանը:

Правительство Армении выделило МЧС около 188 млн драмов
Правительство Армении выделило 187 млн 962 тыс. драмов Министерству по чрезвычайным ситуациям. Как передает «Арменпресс», об этом на заседании правительства 27 июня сказал министр по чрезвычайным ситуациям Армении Феликс Цолакян.
“Планируется осуществить перераспределение в госбюджете и Министерству по чрезвычайным ситуациям РА на 2019 год  выделять 187 млн 962 тысяч драмов на газификацию пожарно-спасательных пунктов гражданской обороны МЧС, расположенных в ряде общин Тавушской области, а также на проведение кабельной сети в 0,4 киловатта на территории российско-армянской межправительственной некоммерческой организации “Центр гуманитарного реагирования”, расположенной в Котайкской области, на работы по электрическому освещению, благоустройству территории и возведению забора, а также на строительство станции техники с 10 воротами”, - сказал Цолакян.