ՀՀ ոստիկանությունը մեկ օրում բացահայտել է հանցագործության 60 դեպք
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` հունիսի 25-ից 26-ը ՀՀ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 60 դեպք, այդ թվում՝ 2-ը նախկինում կատարված։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչությունից, բացահայտվել է մարմնական վնասվածք հասցնելու 13, խարդախության 7, անձնական ունեցվածքի գողության և ծեծի 6-ական, գույքի դիտավորությամբ ոչնչացման 5, պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման 3, յուրացման կամ վատնման, թմրամիջոցի մաքսանենգության ու մշակումն արգելված թմրանյութեր պարունակող բույսեր աճեցնելու 2-ական, մահվան ելքով մարմնական վնասվածք հասցնելու, անձի առևանգման, հարկերից խուսափելու, դրամանենգության, զենք-զինամթերքի առգրավման, խուլիգանության, թմրամիջոցի հայտնաբերման, կաշառակերության, թմրամիջոցի ապօրինի շրջանառության, լրագրողի մասնագիտական օրինական գործունեությանը խոչընդոտելու, ազատությունից ապօրինի զրկելու և բժիշկների կողմից իրենց մասնագիտական պարտականությունները ոչ պատշաճ կատարելու 1-ական դեպք:
Հայտնաբերվել 1 անհետ կորած, 4 հետախուզվող, կամավոր ներկայացել է 4-ը։
Գրանցվել է զենք-զինամթերքի կամավոր հանձնման 2 դեպք։
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է անձնական ունեցվածքի գողության 2 դեպք։
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 23 պատահար, ինչի հետևանքով 3 մարդ զոհվել է, 25-ը՝ ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

За минувшие сутки сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 60 случаев преступлений
По данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, в период между 25 и 26 июня сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 60 случаев преступлений, из них 2 – ранее совершенное.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе полиции Армении, в частности, 13 случаев причинения телесных повреждений, 7 случаев мошенничества, по 6 случаев кражи личного имущества и побоев, 5 случаев умышленного уничтожения имущества, 3 случая злоупотребления должностными полномочиями, по 2 случая присвоения или растраты, контрабанды наркотиков и незаконного выращивания запрещенных к возделыванию растений, содержащих наркотики, по 1 случаю причинения телесных повреждений с фатальным исходом, похищения человека, уклонения от уплаты налогов, фальшивомонетничества, изъятия оружия и боеприпасов, хулиганства, обнаружения наркотиков, взяточничества, незаконного оборота наркотиков, воспрепятствования осуществлении законной профессиональной деятельности журналистов, незаконного лишения свободы и ненадлежащего исполнения врачами своих профессиональных обязанностей.
За данный период найдены 4 человека, находящихся в розыске, еще 4 с явкой с повинной обратились в Полицию, найден 1 человек, пропавший без вести, зарегистрировано 2 случая добровольной сдачи оружия и боеприпасов.
Из ранее совершенных преступлений раскрыто 2 случая кражи личного имущества.
За минувшие сутки в республике было зарегистрировано 23 ДТП: 3 человека погибли, 25 человек получили телесные повреждения разных степеней тяжести.