«Արմենիա» ավիաընկերությունն ստացել է Երևան-Մոսկվա-Երևան ուղիղ կանոնավոր չվերթերի թույլտվություն
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  «Արմենիա» ավիաընկերությունն ռուսական կողմից ստացել է Երևան-Մոսկվա-Երևան ուղիղ կանոնավոր չվերթեր իրականացնելու թույլտվություն:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց  ավիաընկերության փոխտնօրեն Գևորգ Խաչատրյանը, այժմընթանում են նոր ՝ Boeing 737-700 օդանավի Հայաստանում գրանցելու գործընթացը, որն, ըստ պլանավորվածի, Երևանում պետք է լինի հուլիսի 8-ին, ինչպես նաև վաճառքի կազմակերպումը:
Օրեկան իրականացվելու է 2 չվերթ, որոնք համադրվեելու են ավիաընկերության գործընկեր «Վրացական ավիաուղիների» Երևան-Թբիլիսի-Երևան չվերթների հետ:
Ըստ հաստատված չվացուցակի՝ դեպի Թբիլիսի և հակառակ ուղղությամբ մեկնող տրանզիտ ուղևորների սպասելաժամանակը Երևանում կազմելու է ընդամենը 50 րոպե:

YEREVAN, JUNE 26, ARMENPRESS. Armenia Airlines has got permission from the Russian side for Yerevan-Moscow-Yerevan direct regular flights.
Deputy Director of the airlines Gevorg Khachatryan informed ARMENPRESS that the registration of the new Boeing 737-700 airplane in Armenia is at the moment in process. It will be in Armenia on July 8.
2 flights will be carried out daily, which will be synchronized with the Yerevan-Tbilisi-Yerevan flights of Armenia Airlines’s partner “Georgian airlines”. The passengers of the transit flight will wait in Yerevan for only 50 minutes to continue their flights.