«Արմենիա» ավիաընկերությունն ստացել է Երևան-Մոսկվա-Երևան ուղիղ կանոնավոր չվերթերի թույլտվություն
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  «Արմենիա» ավիաընկերությունն ռուսական կողմից ստացել է Երևան-Մոսկվա-Երևան ուղիղ կանոնավոր չվերթեր իրականացնելու թույլտվություն:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց  ավիաընկերության փոխտնօրեն Գևորգ Խաչատրյանը, այժմընթանում են նոր ՝ Boeing 737-700 օդանավի Հայաստանում գրանցելու գործընթացը, որն, ըստ պլանավորվածի, Երևանում պետք է լինի հուլիսի 8-ին, ինչպես նաև վաճառքի կազմակերպումը:
Օրեկան իրականացվելու է 2 չվերթ, որոնք համադրվեելու են ավիաընկերության գործընկեր «Վրացական ավիաուղիների» Երևան-Թբիլիսի-Երևան չվերթների հետ:
Ըստ հաստատված չվացուցակի՝ դեպի Թբիլիսի և հակառակ ուղղությամբ մեկնող տրանզիտ ուղևորների սպասելաժամանակը Երևանում կազմելու է ընդամենը 50 րոպե:

Авиакомпания "Армения" получила разрешение на прямые регулярные рейсы Ереван- Москва-Ереван
Авиакомпания "Армения" получила разрешение российской стороны на прямые регулярные рейсы Ереван-Москва-Ереван.
Заместитель директора авиакомпании Геворг Хачатрян в беседе с Арменпресс отметил, что идет процесс регистрации нового самолета Boeing 737-700 в Армении, который, согласно плану, будет в Ереване  8 июля.
Ежедневно будет выполняться два рейса, которые будут совмещены с рейсами Ереван-Тбилиси-Ереван партнера авиакомпании Georgian Airlines - грузинской авиакомпании.
Согласно утвержденному графику, транзитное время пассажиров, направляющихся в Тбилиси и обратно, в Ереване составит 50 минут.