Ամենայն Հայոց կաթողիկոսը հյուրընկալել է Աննա Հակոբյանին
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետի տիկին, «Իմ քայլը» և «City of smile ժպիտների քաղաք» բարեգործական հիմնադրամների հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Աննա Հակոբյանը հունիսի 25-ի երեկոյան այցելել է Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածին և հանդիպում ունեցել Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին Աննա Հակոբյանի գրասենյակից, հանդիպմանը տիկին Հակոբյանը ներկայացրել է իր ղեկավարած երկու հիմնադրամների գործունեությունը, ծրագրերն ու արդեն իրականացված աշխատանքները:
Քննարկվել է Մայր Աթոռի և «Իմ քայլը» ու «Ժպիտների քաղաք» հիմնադրամների հետ համատեղ կրթական, սոցիալական, առողջապահական ծրագրեր իրականացնելու, համատեղ համագործակցության մի շարք հարցեր:

Католикос Всех Армян принял Анну Акопян
Супруга премьер-министра РА, председатель Совета попечителей благотворительных фондов “Мой шаг” и “Город улыбок Cityofsmile”  Анна Акопян вечером 25 июня посетила Первопрестольный Святой Эчмиадзин и встретилась с Его Святейшеством Католикосом Всех Армян Гарегином II.
Как сообщили Арменпресс в офисе Анны Акопян, на встрече Акопян представила деятельность двух руководимых ею фондов, программы и уже осуществленные работы.
Был обсужден ряд вопросов, связанных с реализацией Первопрестолом и фондами “Мой шаг” и “Город улыбок” совместных образовательных, социальных, здравоохранительных программ.