Երևանում ոստիկանները բացահայտել են 25-ամյա աղջկա սպանությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 26  ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ոստիկանության Մաշտոցի բաժնում հունիսի 25-ին ստացվել են օպերատիվ տեղեկություններ այն մասին, որ Նորք-Մարաշ 17-րդ փողոցի վերջնամասի տներից մեկում սպանություն է եղել: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեցին ՀՀ ոստիկանության լրատվական ծառայությունից, Ոստիկանության օպերատիվ խումբը նշված վայրում հայտնաբերել է սավանով և պոլիեթիլենով փաթաթված Երևանի բնակիչ, 25-ամյա Էլեն Սիմոնյանի դին:
Դիակի վրա կային մեկ տասնյակից ավելի կտրած-ծակած վերքեր, իսկ դեմքն ամբողջությամբ ջնջխված էր: Ոստիկանների անհետաձգելի, ծավալուն օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների շնորհիվ ճշտվել է կասկածյալի ինքնությունը:
Հունիսի 26-ի առավոտյան ոստիկանության Մարաշի բաժանմունքի ծառայողները կասկածյալին հայտնաբերեցին Նորքի 17-րդ փողոցում և սպանությունը կատարելու կասկածանքով բերման ենթարկեցին ոստիկանություն: Կատարվածի բոլոր հանգամանքները ճշտվում են: Կատարվում է քննություն:

В Ереване полицейские раскрыли убийство 25-летней девушки
25 июня в Маштоцкое отделение полиции поступило оперативное сообщение о том, что в одном из домов на 17-ой улице Норк-Мараш было совершено убийство. Как сообщили Арменпресс в пресс-службе Полиции Армении, оперативная группа полиции обнаружила в указанном месте тело 25-летней жительницы Еревана Элен Симонян, завернутое в простыню и полиэтилен.
На теле было более десятка колото-резанных ран, а лицо полностью разбито. Благодаря неотложным, масштабным оперативно-розыскным мероприятиям полиция установила личность подозреваемого.
Утром 26 июня сотрудники отделения полиции Марашаобнаружили подозреваемого на 17-й улице Норка и по подозрению в совершении убийства подвергли приводу в полицию. Все обстоятельства происшедшего уточняются.Проводитсярасследование.